31 lipca 2013

Konkurs fotografii górskiej PZA „Życie na koniuszkach palców”

Konkurs fotografii górskiej PZA „Życie na koniuszkach palców”
Autor: http://konkurs.pza.org.pl/, Licencja: Domena publiczna

Od 15 lipca trwa organizowany przez Polski Związek Alpinizmu konkurs fotografii górskiej „Życie na koniuszkach palców”. Do 31 sierpnia każdy z uczestników może nadesłać do trzech zdjęć obejmujących tematykę konkursu, czyli za pomocą fotografii przedstawić dyscypliny górskie oraz wspinaczkowe, którym patronuje PZA, tj. himalaizm, alpinizm, wspinaczka skalna sportowa i wysokogórska, bouldering, alpinizm jaskiniowy oraz narciarstwo wysokogórskie.

Na konkurs wysyłajcie zdjęcia, których tematem są góry i jaskinie, w tym sportowe, wyczynowe i rekreacyjne zmagania związane dyscyplinami którym patronuje Polski Związek Alpinizmu, tj. himalaizm, alpinizm, wspinaczka skalna, sportowa, wysokogórska, bouldering, alpinizm jaskiniowy oraz narciarstwo wysokogórskie. Dla autorów zwycięskich zdjęć przewidziano cenne nagrody a ponadto wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej oraz mogą zostać wybrane do publikacji w kalendarzu PZA na rok 2014. Obraz wart jest więcej niż tysiąc słów…Nieustannie zapraszamy do nadsyłania prac. Konkurs trwa!” – informują organizatorzy.

Zdjęcia należy wysyłać do 31 sierpnia na adres e-mail: konkurs2014@pza.org.pl

Warunki konkursu „Życie na koniuszkach palców”:
– Każdy Uczestnik może nadesłać do trzech zdjęć obejmujących tematykę konkursu. Zdjęcia powinny być przesłane w dwóch wielkościach:  poglądówka w formacie jpg, wielkość pojedynczego zdjęcia nie może przekroczyć 500KB;  plik o wysokiej rozdzielczości do druku – wymiar dłuższego boku przynajmniej 2500 px, rozdzielczość 300 dpi, format jpg lub tiff.
– Przesyłane pliki zdjęciowe powinny w nazwie zawierać imię i nazwisko autora, ew. pseudonim podany również w treści e-maila oraz opis w treści maila zawierający: tytuł pracy, nazwę fotografowanego obiektu (nazwa miejsca, szczytu, obiektu, ew. krótki opis), imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy autora,
– Nie ma ram czasowych powstawania zdjęć,
– Zdjęcia mogą podlegać obróbce komputerowej poprawiającej jakość zdjęcia (np. korekta barw, kontrastu, ostrości) jednak nie zmieniającej jego treści,
– Nadesłane na konkurs prace nie będą podlegać zwrotowi.

Dokładny regulamin konkursu znajduje się tutaj: http://konkurs.pza.org.pl/regulamin.html

Ocena prac nastąpi do 15 września 2013.  Wystawa pokonkursowa wybranych prac odbędzie się w terminie do 12 miesięcy po ogłoszeniu wyników konkursu. Decyzja jury zostanie opublikowana do 20 września 2013 na stronie www Organizatora oraz w mediach z nim współpracujących. 

Strona organizatora konkursu: http://konkurs.pza.org.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też