31 lipca 2013

Konkurs fotografii górskiej PZA „Życie na koniuszkach palców”

Konkurs fotografii górskiej PZA „Życie na koniuszkach palców”
Autor: http://konkurs.pza.org.pl/, Licencja: Domena publiczna

Od 15 lipca trwa organizowany przez Polski Związek Alpinizmu konkurs fotografii górskiej „Życie na koniuszkach palców”. Do 31 sierpnia każdy z uczestników może nadesłać do trzech zdjęć obejmujących tematykę konkursu, czyli za pomocą fotografii przedstawić dyscypliny górskie oraz wspinaczkowe, którym patronuje PZA, tj. himalaizm, alpinizm, wspinaczka skalna sportowa i wysokogórska, bouldering, alpinizm jaskiniowy oraz narciarstwo wysokogórskie.

Na konkurs wysyłajcie zdjęcia, których tematem są góry i jaskinie, w tym sportowe, wyczynowe i rekreacyjne zmagania związane dyscyplinami którym patronuje Polski Związek Alpinizmu, tj. himalaizm, alpinizm, wspinaczka skalna, sportowa, wysokogórska, bouldering, alpinizm jaskiniowy oraz narciarstwo wysokogórskie. Dla autorów zwycięskich zdjęć przewidziano cenne nagrody a ponadto wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej oraz mogą zostać wybrane do publikacji w kalendarzu PZA na rok 2014. Obraz wart jest więcej niż tysiąc słów…Nieustannie zapraszamy do nadsyłania prac. Konkurs trwa!” – informują organizatorzy.

Zdjęcia należy wysyłać do 31 sierpnia na adres e-mail: konkurs2014@pza.org.pl

Warunki konkursu „Życie na koniuszkach palców”:
– Każdy Uczestnik może nadesłać do trzech zdjęć obejmujących tematykę konkursu. Zdjęcia powinny być przesłane w dwóch wielkościach:  poglądówka w formacie jpg, wielkość pojedynczego zdjęcia nie może przekroczyć 500KB;  plik o wysokiej rozdzielczości do druku – wymiar dłuższego boku przynajmniej 2500 px, rozdzielczość 300 dpi, format jpg lub tiff.
– Przesyłane pliki zdjęciowe powinny w nazwie zawierać imię i nazwisko autora, ew. pseudonim podany również w treści e-maila oraz opis w treści maila zawierający: tytuł pracy, nazwę fotografowanego obiektu (nazwa miejsca, szczytu, obiektu, ew. krótki opis), imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy autora,
– Nie ma ram czasowych powstawania zdjęć,
– Zdjęcia mogą podlegać obróbce komputerowej poprawiającej jakość zdjęcia (np. korekta barw, kontrastu, ostrości) jednak nie zmieniającej jego treści,
– Nadesłane na konkurs prace nie będą podlegać zwrotowi.

Dokładny regulamin konkursu znajduje się tutaj: http://konkurs.pza.org.pl/regulamin.html

Ocena prac nastąpi do 15 września 2013.  Wystawa pokonkursowa wybranych prac odbędzie się w terminie do 12 miesięcy po ogłoszeniu wyników konkursu. Decyzja jury zostanie opublikowana do 20 września 2013 na stronie www Organizatora oraz w mediach z nim współpracujących. 

Strona organizatora konkursu: http://konkurs.pza.org.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę