10 września 2018

Wycieczka po Wrocławiu, czyli gdzie warto się udać podróżując po stolicy Dolnego Śląska

Wycieczka po Wrocławiu, czyli gdzie warto się udać podróżując po stolicy Dolnego Śląska

Wrocław – stolica Dolnego Śląska, jedno z największych i najbardziej rozwiniętych miast w Polsce, które każdego roku przyciąga rzesze turystów z całego świata. Jakie atrakcje ich tutaj przyciągają? Przedstawiamy zestawienie pięciu najciekawszych miejsc do odwiedzenia we Wrocławiu.

1. Stare Miasto

Jeden z największych rynków w Europie, kunsztowny Stary Ratusz zbudowany w ozdobnym, gotyckim stylu, a także równie atrakcyjny architektonicznie Nowy Ratusz, wiekowe kościoły, pałac królewski, Opera Wrocławska – to tylko wybrane przykłady najciekawszych budowli znajdujących się na Starym Mieście we Wrocławiu. Rozsiane w jego obrębie restauracje, kawiarnie i puby sprawiają, że w weekendy niemal przez całą dobę panuje tu duży gwar i przyjemna, turystyczna atmosfera, szczególnie w okresie urlopowym. Stare Miasto to prawdziwe „must see” dla każdego, kto odwiedza stolicę Dolnego Śląska po raz pierwszy. Jeśli chcesz znaleźć się w samym centrum Wrocławia, to planując wycieczkę zarezerwuj hotel znajdujący się właśnie na Starym Mieście. Hotele znajdujące się w określonej lokalizacji możesz wyszukać na jednej ze stron umożliwiających rezerwację hotelu przez Internet.

2. Ostrów Tumski

Ze Starym Miastem graniczy Ostrów Tumski, który uznaje się za najstarszą część miasta. Historycy okryli tu pierwsze ślady zasiedlenia pochodzące z X w., co najlepiej świadczy o historycznym charakterze tego miejsca. A jest ono niezwykłe ze względu na obecność licznych zabytków zlokalizowanych na stosunkowo niewielkim obszarze i malownicze położenie pośród wysp oraz odrzańskich wód. Główne atrakcje Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu to kościół pw. Św. Idziego z początków XIII wieku, katedra pw. Jana Chrzciciela, Kolegiata Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja.

3. Hala Stulecia

Budowla postawiona na początku XX w. do dzisiaj robi duże wrażenie. Potwierdzeniem jej wyjątkowości może być fakt, że w 2006 r. wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Choć sama hala jest zdecydowanie warta dokładnego obejrzenia z zewnątrz i zwiedzenia wewnątrz, to dużą popularnością wśród turystów i miejscowych cieszą się także przyległe zabudowania, jak np. elipsowata pergola, Ogród Japoński czy Wrocławska Fontanna, która pod względem rozmiarów jest na pierwszym miejscu w Polsce.

4. Panorama Racławicka

Znajdująca się we Wrocławiu Panorama Racławicka to muzeum, w którym można podziwiać monumentalny obraz „Bitwa pod Racławicami” wykonany pod koniec XIX w. pod kierownictwem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Warto tu zajrzeć nie tylko jeśli jest się miłośnikiem malarstwa czy historii, bowiem ze względu na ogromne rozmiary i kunsztowność obrazu powinien go zobaczyć każdy, kto przebywa z turystyczną wizytą we Wrocławiu.

5. ZOO

Tym razem coś dla rodzin i dzieci. Szczególnie najmłodszym wizyta we wrocławskim ZOO na długo pozostanie w pamięci. Bardzo duży obszar oraz liczebność i różnorodność gatunków żyjących tutaj zwierząt sprawiają, że warto tu spędzić co najmniej kilka godzin, a jeśli jest się miłośnikiem zwierząt – nawet cały dzień. Wrocławskie ZOO znajduje się tuż przy Hali Stulecia.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Targi Wiatr i Woda

Wczoraj w Centrum Expo XXI wystartowały Targi Wiatr i Woda. Impreza trwać będzie do...
Targi Wiatr i Woda