6 lipca 2013

Slajdowisko „Odkrywanie Bałkanów”

Slajdowisko „Odkrywanie Bałkanów”
Autor: Klub Podróżnika Warszawa, Licencja: Domena publiczna

9 lipca o godz.. 19:00 w warszawskim Klubie Podróżnika odbędzie się slajdowisko pt. „Odkrywanie Bałkanów”. Gościem honorowym spotkania będzie Adam Wicher, autor „Syberii dla początkujących”.

„Bałkany to miejsce pełne niezwykłych kontrastów. Góry wyrastają tutaj prosto z morza, naprzeciwko siebie stoją cerkwie, kościoły i meczety, architektura starożytna płynnie miesza się z socrealistyczną, a niebiańskie krajobrazy wyłaniają spośród budynków naznaczonych piętnem piekielnej wojny. Na jednym półwyspie sąsiadują ze sobą kraje splecione wspólną historią, choć mimo wielu wspólnych cech znacznie się od siebie różniące. To wszystko czyni ten region niezwykle ciekawym, a z punktu widzenia polskiego turysty dodatkowymi zaletami Bałkanów są ich bliskość geograficzna, ciepły klimat i ciągle jeszcze przystępne ceny. Podczas slajdowiska Adam Wicher (autor „Syberii dla początkujących”) pokaże zdjęcia z podróży prowadzącej przez kraje bałkańskie, które ciągle jeszcze wielu turystom bardziej kojarzą się z wojną domową i interwencjami NATO niż fantastycznymi miejscami na spędzenie wakacji. Odwiedzimy razem Serbię, Kosowo, Macedonię, Albanię, Czarnogórę oraz Bośnię i Hercegowinę. To ciekawa propozycja dla osób planujących urlop w tej części Europy lub po prostu mających ochotę się przekonać, że między Chorwacją a Grecją jest naprawdę dużo do zobaczenia” – informują organizatorzy.

Miejsce: Klub Podróżnika, ul. Felińskiego 37, Warszawa
Strona organizatora: http://www.warszawa.klubpodroznik.pl

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też