8 czerwca 2013

Spotkanie podróżnicze – Afryka Zachodnia

Spotkanie podróżnicze – Afryka Zachodnia
Autor: http://www.centrum.janikowo.eu/spotkanie-z-podroznikami-piotrem-kowalczykiem-i-tomaszem-oles-afryka-zachodnia-09.06.2013r.-godz.-16-00, 328.html, Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

9 czerwca o godz. 19:00 w Międzynarodowym Centrum Promocji Dialogu, Współpracy Kultury i Edukacji imienia Króla Abdullaha Bin Abdulaziza Al-Sauda w Janikowie odbędzie się spotkanie podróżnikami Piotrem Kowalczykiem i Tomaszem Olesiem pt. „Afryka Zachodnia”.

„Od Maroka do Gwinei – autostopem, na wielbłądach, jeepem i pociągiem, czyli jak dotrzeć do drugiego końca Afryki Zachodniej lądem…  Wyprawa do Afryki Zachodniej, jak w 5 tygodni pokonać trasę od Morza Śródziemnego do Zatoki Gwinejskiej. Pewne jest jedno: mamy bilet do Casablanki i wracamy z Dakaru. Dalsza część trasy nie jest do końca zaplanowana – pustynia, sawanna i w końcu tropikalna dżungla – to nasze cele! Poruszamy się tym czym można; niestraszna nam wizja jechania z kozą na rozlatującym się pick-upie, czy przepływanie rwącej rzeki w łódce z wydrążonego drzewa. Podróż będzie przebiegać według naszej fascynacji danymi miejscami i tak przez prawie sześć tygodni. Naszym głównym celem: uchwycić prawdziwe oblicze Zachodniej Afryki w obiektywie” – tak o podróży piszą goście honorowi spotkania w Janikowie.

Piotrek – Podróżnik, geograf, pasjonat fotografii, kolekcjoner i zbieracz minerałów i skamieniałości, interesuje się światem w szerokim zakresie. W Polsce geograf i pilot wycieczek, studiował także w Norwegii. Nauczyciel geografii, uczy także języka angielskiego, tworzy strony www. Podróże zaczynał od wycieczek górskich i działalności w PTTK, potem przyszedł czas na wyprawy z cyklu „wszędzie da się rozbić namiot”- pustynie Maroka, wyspy na środku fiordów na Lofotach, bezdroża Masywu Centralnego czy norweskie góry zimą. W końcu Indie, Wyprawa do Afryki Zachodniej, ostatnio Gruzja i Sri Lanka. Pasjonuje go nieznane, ciągłe odkrywanie i podróże survivalowe na granicy zdrowego rozsądku i w ciężkich warunkach.

Tomasz – z wykształcenia biofizyk, zajmuje się badaniami substancji mających mieć zastosowanie w terapiach nowotworowych. Poza obowiązkami podróżnik, fotograf, kolekcjoner-hobbysta minerałów i skamieniałości, fanatyk rowerów, rolek, nart, deski. Od niedawna zaczął tworzyć strony internetowe, zajmować się grafiką komputerową i zaczyna się bawić w fotografię studyjną.
Lubi poznawać, kocha wyzwania, podróże na granicy zdrowego rozsądku i w skrajnych warunkach. Wszystko co widzi i co go fascynuje stara się uchwycić w obiektywie, tak by móc dzielić się z innymi światem widzianym jego oczyma.
Dotychczas odwiedził kilka razy Maroko, Indie, norweskie pustkowia zimą, ale także Kanadę i Izrael. Największy projekt to Wyprawa do Afryki Zachodniej. Posiada na swoim koncie kilka wystaw fotografii jak i prelekcji podróżniczych. Bardzo aktywny fotograf krakowskich eventów.

Więcej informacji o podróży znajduje się tutaj: www.afrykazachodnia.pl
Wstęp wolny
Miejsce: Międzynarodowe Centrum Promocji Dialogu, Współpracy Kulturalnej i Edukacji im. Króla Abdullaha Bin Abdulaziza Al-Sauda, ul. 1-ego Maja 8, Janikowo

Strona wydarzenia: http://www.centrum.janikowo.eu/spotkanie-z-podroznikami-piotrem-kowalczykiem-i-tomaszem-oles-afryka-zachodnia-09.06.2013r.-godz.-16-00,328.html

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Czechy – przewodnik

Republika Czeska, dzięki ulokowaniu w centrum Europy, na skrzyżowaniu różnych kultur, może poszczycić się...
Czechy – przewodnik