20 grudnia 2012

Z Krakowa do Rzymu: Alitalia ponownie na lotnisku w Balicach

Z Krakowa do Rzymu: Alitalia ponownie na lotnisku w Balicach

Na krakowskie lotnisko, po pięciu latach nieobecności, wraca włoski narodowy przewoźnik lotniczy, Alitalia. W latach 2005-2008 wykonywał loty do Mediolanu (Malpensa).

Od 25 marca trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, piątki i niedziele) będziemy mogli dostać się do jednego z najpopularniejszych i najpiękniejszych europejskich miast – Rzymu (lotnisko Fiumicino). Na trasie Rzym-Kraków będzie latał Airbus A320. Samolot będzie startował z lotniska Fiumicino o godzinie 11:10, a w Balicach wyląduje o 13:20. Wylot z krakowskiego lotniska będzie o 14:10, przylot do Rzymu o 16:20. Bilety od środy są dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

„Cieszymy się, że tak duży gracz jak Alitalia ponownie wybrał Kraków. Bezpośrednie loty na główne rzymskie lotnisko stanowią atrakcyjną ofertę dla mieszkańców Krakowa i Małopolski, dla których Rzym to jedno z najciekawszych europejskich miast. Z kolei Kraków to dla Włochów interesujący kierunek turystyczny i biznesowy” – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. „Uruchomienie rejsów przez Alitalię potwierdza atrakcyjność Krakowa wśród przewoźników tradycyjnych” – dodaje.

Kraków Airport jest drugim co do wielkości portem w Polsce (zaraz po warszawskim lotnisku Chopina). W obowiązującym zimowym rozkładzie lotów znajdują się połączenia regularne i czarterowe do ponad 50 portów na całym świecie. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób. W tym roku władze portu zakładają odprawę blisko 3,5 mln pasażerów.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Zamieszkaj w więzieniu

Władze Obwodu Kalinigradzkiego, zainspirowanie gotyckimi zamkami Rynie i Lidzbarku Warmiński, które zyskały nowe, hotelowe...
Zamieszkaj w więzieniu