27 stycznia 2014

XX Targi-Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR 2014

XX Targi-Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR 2014

W dniach 21-23 lutego  w Łodzi odbędą się XX Targi Turystyczne NA STYKU KULTUR. Jest to impreza o ugruntowanej pozycji i rozpoznawalnej marce wśród wydarzeń turystycznych w Polsce. Jej misją jest prezentacja ciekawych turystycznie miejsc i regionów oraz aktualnej oferty turystycznej prezentowanej przez biura podróży. Rosnąca z roku na rok liczba wystawców, bogaty program także o charakterze B2B oraz szereg imprez turystycznych skierowanych do indywidualnych odbiorców powodują, że targi Na Styku Kultur postrzegane są jako ważne spotkanie branży i doskonała okazja zaprezentowania swojej oferty mieszkańcom aglomeracji łódzkiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent miasta Łodzi.

Targi Na Styku Kultur dedykowane są pasjonatom podróży i turystyki. To okazja, aby zapoznać się z ofertami państw, miast i regionów turystycznych świata; organizacji i stowarzyszeń turystycznych, touroperatorów i biur podróży, obiektów noclegowych; turystyką kulturową, turystyką uzdrowiskową, usługami przewozowymi, ubezpieczeniami turystycznymi, oprogramowaniami dla turystów czy wydawnictwami dedykowanymi turystom i podróżnikom.

Coroczną tradycją targów  Na Styku Kultur jest KONKURS na Najlepszego Wystawcę, który ma na celu wyróżnienie najciekawszych ofert i stoisk prezentowanych podczas targów. Podczas tegorocznej edycji targów wystawcy również będą mieli okazję zdobycia tytułu Najlepszego Wystawcy Jubileuszowych XX Targów Regiony Turystyczne Na Styku Kultur. W roku 2014 Nagrodą Główną jest Medal Targów NA STYKU KULTUR oraz 12 m2 niezabudowanej powierzchni wystawienniczej podczas następnej edycji imprezy. Jury oceniać będzie produkty turystyczne prezentowane przez wystawców, oryginalność i różnorodność form promocji oraz aranżację stoiska. Regulamin oraz karta zgłoszeń dostępne są na stronie organizatora.

W ramach XX edycji targów Na Styku Kultur wznowiono Konkurs Turystyczno-Krajoznawczy „A to Polska właśnie…”. Jego celem jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy turystyczno-krajoznawczej o Polsce, a zwłaszcza zwrócenie uwagi młodych ludzi na często nieznane lub niedoceniane przez nich walory przyrodnicze i dziedzictwo kulturowe własnego kraju. Konkurs organizowany jest przy współudziale Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Eliminacje oraz finał konkursu (mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół) odbędzie się 21 lutego w trakcie targów. Termin zgłoszeń upływa 14 lutego (formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie organizatora).

W ramach targów będzie okazja spotkań z podróżnikami, w tym z:

 • Monika Kowalczyk, „Kuba – perła Karaibów”,
 • Jadwiga Sladaszek, „1000 km w górę, 1000 km w dół – czylo o tym co się wydarzyło, zanim zdobyłam Aconcaguę”,
 • Iza Pilarska, „California dream – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej”,
 • Mariusz Kozdera, „Złoci ludzie. Buddyjski fundamentalizm a demokratyzacja Myanmaru”,
 • Magda i Marcin Musiał, „Serce Borneo”,
 • Jarosław Fischbach
 • Roman Dobrzyński, „Podróż na koniec świata” – pokaz filmu i spotkanie z autorem,
 • Rafał Kowalczyk, „Kaukaz bliski daleki, znany i nieznany”,
 • Ewa Kuczera, „Projekt Kobiety na Wulkany (Kilimandżaro 2009 i Ararat 2012)”,
 • Joanna Miturska, „Asia In Asia. Podróż do Chin”,
 • Michał Kruszona, “Uganda bez biura podróży”

Godziny zwiedzania:
2014-02-21 – od 10:00 do 17:00
2014-02-22 – od 10:00 do 18:00
2014-02-23 – od 10:00 do 16:00

Miejsce: Hala Expo-Łódź, ul. Politechniki 4, Łódź

Strona organizatora wydarzenia: http://www.targi.lodz.pl/targi/264-na-styku-kultur-xx-targi-regiony-turystyczne/informacje/

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/TargiNaStykuKultur

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też