5 sierpnia 2013

I edycja profesjonalnych warsztatów Travel Pro

I edycja profesjonalnych warsztatów Travel Pro

Pod koniec sierpnia w Warszawie rusza I edycja profesjonalnych warsztatów Travel Pro, dla tych, którzy chcieliby zająć się podróżami zawodowo. Pomysłodawcą i zarazem prowadzącym jest dziennikarz, backpacker, fotograf, radiowiec i aktywista – Tomek Michniewicz.

„Pod koniec sierpnia, w Warszawie, poprowadzę pierwszą edycję profesjonalnych warsztatów Travel Pro – dla tych, którzy chcieliby zająć się podróżami zawodowo. Zmienić pasję w sposób na życie, pisać, podróżować na zlecenie lub po prostu kapitalizować zdobytą wcześniej wiedzę i doświadczenie, nie ruszając się już z domu” – informuje Tomek Michniewicz.

Będzie to pięciogodzinne, płatne szkolenie dla osób, które myślą poważnie o tym temacie. W zakres warsztatów wejdą następujące zagadnienia:

Część 1: Zasoby i kanały kapitalizacji

1) Formuły sprzedaży – gdzie, jak i za ile można sprzedać wiedzę?

2) Działania prosponsorskie i finansowanie projektów – budowa oferty, zdobywanie sponsorów, zasady zawierania kontraktów, świadczenia i ukryte koszty, ryzyka, współpraca ze sponsorem i realizacja.

3) Wykorzystywanie zasobów – budowa wielopodmiotowego systemu wspierania działań, łączenie zasobów, wykorzystywanie mocy przerobowych, tworzenie equity value.

Część 2: Działania twórcze

4) Pisanie i fotografia – przygotowanie materiału dziennikarskiego, konstrukcja tematu, research i dokumentacja, wielokrotna sprzedaż tematu.

5) Nawiązywanie relacji z mediami – budowanie siatki kontaktów, efektywna sprzedaż materiałów podróżniczych w mediach dużego zasięgu, podstawowe zasady współpracy z mediami.

6) Książka – jak napisać bestsellerową książkę podróżniczą. O czym pisać, jak znaleźć wydawcę, co zrobić, by książka została zauważona oraz najpowszechniejsze błędy przy pisaniu książki podróżniczej.

Kolejne edycje będą się odbywać w innych miastach. Szczegół będą podawane na bieżąco na stronie w linku: http://www.tomekmichniewicz.pl/travel-pro-warsztaty-profesjonalne/

Data: między 22 a 25 sierpnia
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 5 godzin
Koszt: 350 zł
Rezerwacja miejsc: agent@tomekmichniewicz.pl

Tomek Michniewicz – dziennikarz, backpacker, fotograf, radiowiec i aktywista. Autor dwóch bestsellerowych reportaży: „Samsara. Na drogach, których nie ma” oraz „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Do niedawna dziennikarz radiowej Trójki, a wcześniej m.in. „Polityki” i Polskiego Radia BIS. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do nagrody National Geographic „Traveler”.

Strona Tomka Michniewicza: http://www.tomekmichniewicz.pl

Facebook Tomka Michniewicza, na którym można śledzić informacje o warsztatach: http://www.facebook.com/tomekmichniewicz

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też