5 sierpnia 2013

I edycja profesjonalnych warsztatów Travel Pro

I edycja profesjonalnych warsztatów Travel Pro

Pod koniec sierpnia w Warszawie rusza I edycja profesjonalnych warsztatów Travel Pro, dla tych, którzy chcieliby zająć się podróżami zawodowo. Pomysłodawcą i zarazem prowadzącym jest dziennikarz, backpacker, fotograf, radiowiec i aktywista – Tomek Michniewicz.

„Pod koniec sierpnia, w Warszawie, poprowadzę pierwszą edycję profesjonalnych warsztatów Travel Pro – dla tych, którzy chcieliby zająć się podróżami zawodowo. Zmienić pasję w sposób na życie, pisać, podróżować na zlecenie lub po prostu kapitalizować zdobytą wcześniej wiedzę i doświadczenie, nie ruszając się już z domu” – informuje Tomek Michniewicz.

Będzie to pięciogodzinne, płatne szkolenie dla osób, które myślą poważnie o tym temacie. W zakres warsztatów wejdą następujące zagadnienia:

Część 1: Zasoby i kanały kapitalizacji

1) Formuły sprzedaży – gdzie, jak i za ile można sprzedać wiedzę?

2) Działania prosponsorskie i finansowanie projektów – budowa oferty, zdobywanie sponsorów, zasady zawierania kontraktów, świadczenia i ukryte koszty, ryzyka, współpraca ze sponsorem i realizacja.

3) Wykorzystywanie zasobów – budowa wielopodmiotowego systemu wspierania działań, łączenie zasobów, wykorzystywanie mocy przerobowych, tworzenie equity value.

Część 2: Działania twórcze

4) Pisanie i fotografia – przygotowanie materiału dziennikarskiego, konstrukcja tematu, research i dokumentacja, wielokrotna sprzedaż tematu.

5) Nawiązywanie relacji z mediami – budowanie siatki kontaktów, efektywna sprzedaż materiałów podróżniczych w mediach dużego zasięgu, podstawowe zasady współpracy z mediami.

6) Książka – jak napisać bestsellerową książkę podróżniczą. O czym pisać, jak znaleźć wydawcę, co zrobić, by książka została zauważona oraz najpowszechniejsze błędy przy pisaniu książki podróżniczej.

Kolejne edycje będą się odbywać w innych miastach. Szczegół będą podawane na bieżąco na stronie w linku: http://www.tomekmichniewicz.pl/travel-pro-warsztaty-profesjonalne/

Data: między 22 a 25 sierpnia
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 5 godzin
Koszt: 350 zł
Rezerwacja miejsc: agent@tomekmichniewicz.pl

Tomek Michniewicz – dziennikarz, backpacker, fotograf, radiowiec i aktywista. Autor dwóch bestsellerowych reportaży: „Samsara. Na drogach, których nie ma” oraz „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Do niedawna dziennikarz radiowej Trójki, a wcześniej m.in. „Polityki” i Polskiego Radia BIS. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do nagrody National Geographic „Traveler”.

Strona Tomka Michniewicza: http://www.tomekmichniewicz.pl

Facebook Tomka Michniewicza, na którym można śledzić informacje o warsztatach: http://www.facebook.com/tomekmichniewicz

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Navigator Festival 2014

28 lutego wystartuje Navigator Festival. Impreza potrwa do 2 marca. Trzy festiwalowe dni wypełnią...
Navigator Festival 2014