17 czerwca 2013

Kolumbia w trzech odsłonach

Kolumbia w trzech odsłonach
Autor: Klub Podróżników Atlantyda, Artefakt Cafe, Licencja: Domena publiczna

Już dziś o godz. 19:00 w Artefakt Cafe w Krakowie odbędzie się wieczór kolumbijski. Impreza składa się z trzech części: opowieści z podróży Magdy i Marcina Musiołów, wieczoru autorskiego z książką „Tańce wśród Piratów – czyli opowieść o marzeniach, które stały się rzeczywistością” oraz pokazu filmu „Conoce mi Colombia – Poznaj moją Kolumbię” Magdaleny Lechowskiej. Organizatorem wydarzenia są Klub Podróżników Atlantyda oraz Artefakt Cafe.

Odsłona 1: Opowieści z podróży Magdy i Marcina Musiołów
„Kolumbia – bardzo niebezpieczny kraj, zawładnięty przez gangi narkotykowe oraz bojówki antyrządowe, gdzie każdy czyha na Twoje życie… Taką Kolumbię znamy z opowieści. Takie też słowa słyszeliśmy, gdy lecieliśmy do Ameryki Centralnej. Nasze przeżycia jednak zupełnie zaprzeczyły temu powszechnemu stereotypowi. Zapraszamy zatem na wędrówkę po kraju pięknej przyrody i wspaniałych ludzi. Kolumbia nas tak zachwyciła, że moglibyśmy tam zamieszkać!” – tak o Kolumbii opowiadają Magda i Marcin Musiołowie.

Odsłona 2: „Tańce wśród Piratów – czyli opowieść o marzeniach, które stały się rzeczywistością”
Autorzy książki w trakcie spotkania podzielą się z gośćmi historiami, które są częścią ich opowieści zawartych w tytule „Tańce wśród Piratów – czyli opowieść o marzeniach, które stały się rzeczywistością”. Tutaj można znaleźć zapowiedź tego tytułu: http://www.youtube.com/watch?v=jlwcMbDfKzQ

Odsłona 3: film „Conoce mi Colombia – Poznaj moją Kolumbię” Magdaleny Lechowskiej
„Poznaj moją Kolumbię” to jedyny w swoim rodzaju materiał łączący historię i przepiękne malownicze widoki, obrazujący koloryt codziennego życia oraz niezwykłe bogactwo stylów muzycznych tego egzotycznego kraju. Częste podróże do Kolumbii oraz praca nad debiutancką płytą, będąca powrotem do „korzeni”, skłoniły Magdalenę do nakręcenia filmu o kraju, który pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Większość materiału została nakręcona w Santander, regionie położonym w północno-wschodniej części kraju, znanego ze swoich jadalnych „mrówek dupiastych”, słodkich jak miód ananasów oraz jednego z najgłębszych wąwozów świata. Z Santander Magdalena zabierze nas do malowniczej i upalnej Cartageny nad wybrzeżem Morza Karaibskiego a później wyruszymy w głąb lądu do Bogoty. Stolica Kolumbii to największe miasto w Andach i jedna z najwyżej położonych stolic Ameryki Południowej (2640 m n.p.m.). Film został objęty patronatem honorowym Ambasady Kolumbii w Polsce” – informują organizatorzy.

Autorka filmu to Polka o latynoskiej duszy. Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoame-rykańską. Magdalena śpiewa flamenco, tango i szeroko pojętą muzykę latynoską. Jej pasją od zawsze była muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. Wywarło ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, czy tangiem.

Atrakcją wieczoru będzie możliwość skosztowania po raz pierwszy w naszym kraju „mrówki dupiaste” z Santander.

Miejsce: Artefakt Cafe, ul. Dajwór 3, Kraków

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Na Jamajkę bez wizy

Dobra wiadomość dla fanów Boba Marleya: Jamajkę, ojczyznę znanego muzyka, odwiedzić można już bez...
Na Jamajkę bez wizy