10 marca 2014

KciukFestival Autostopowe Opowieści

KciukFestival Autostopowe Opowieści
Autor: KciukFestival, Licencja: Domena publiczna

W sobotę 5 kwietnia w auli głównej Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie startuje pierwsza edycja KciukFestivalu Autostopowych Opowieści. W trakcie wydarzenia odbędą się konkursy w dwóch kategoriach dedykowane autostopowiczom – prelekcja i krótka relacja filmowa. Organizatorem festiwalu jest koło nr 6 PTTK przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Impreza potrwa do niedzieli 6 kwietnia.

„Obecnie obserwujemy powstawanie licznych festiwali oraz konkursów podróżniczych. Imprezy tego typu stają się coraz bardziej popularne. Przyciągają rzesze prelegentów, a także słuchaczy. Wynika z tego, że podróżnicy mają potrzebę dzielenia się swoimi opowieściami, doświadczeniami, przeżyciami; natomiast wielu ludzi coraz chętniej na ten temat słucha, czyta oraz uczestniczy w festiwalach podróżniczych. Podczas wielu z nich można trafić na opowieści autostopowe. Cechuje je wysoka samodzielność w przygotowaniu i odbyciu wyprawy, odwaga, samozaparcie oraz niezapomniane przygody. Do tej pory brakowało imprezy, która pozwoliłaby tym niesamowitym ludziom na zdobycie autostopowej statuetki za najlepszą prezentację ich autostopowych wypraw” – informują organizatorzy.

Cele KciukFestivalu to:

  • Umożliwienie występu uczestnikom wśród autostopowej braci,
  • Zebranie opowieści połączonych tematyką autostopu,
  • Pokazanie czym jest ta forma podróżowania,
  • Zachęcenie do spakowania plecaka i wyruszenia w świat własną drogą.

W festiwalu można wziąć udział w dwóch kategoriach (organizatorzy na zgłoszenia czekali do 28 lutego):

  • Prezentacja wyprawy poparta materiałem zdjęciowym i/lub filmowym,
  • Krótka relacja filmowa (do 5 min)

Kontakt: kciukfestival@gmail.com

Miejsce: Aula Główna Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, ul. Al. Jana Pawla II 78, Kraków 

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/KciukFestival-Autostopowe-Opowie%C5%9Bci/238666769642200?id=238666769642200&sk=info

Strona wydarzenia:
 http://stopzacznijmarzyc.wix.com/autostopem#!kciukfestival/c1xdl

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też