10 marca 2014

KciukFestival Autostopowe Opowieści

KciukFestival Autostopowe Opowieści
Autor: KciukFestival, Licencja: Domena publiczna

W sobotę 5 kwietnia w auli głównej Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie startuje pierwsza edycja KciukFestivalu Autostopowych Opowieści. W trakcie wydarzenia odbędą się konkursy w dwóch kategoriach dedykowane autostopowiczom – prelekcja i krótka relacja filmowa. Organizatorem festiwalu jest koło nr 6 PTTK przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Impreza potrwa do niedzieli 6 kwietnia.

„Obecnie obserwujemy powstawanie licznych festiwali oraz konkursów podróżniczych. Imprezy tego typu stają się coraz bardziej popularne. Przyciągają rzesze prelegentów, a także słuchaczy. Wynika z tego, że podróżnicy mają potrzebę dzielenia się swoimi opowieściami, doświadczeniami, przeżyciami; natomiast wielu ludzi coraz chętniej na ten temat słucha, czyta oraz uczestniczy w festiwalach podróżniczych. Podczas wielu z nich można trafić na opowieści autostopowe. Cechuje je wysoka samodzielność w przygotowaniu i odbyciu wyprawy, odwaga, samozaparcie oraz niezapomniane przygody. Do tej pory brakowało imprezy, która pozwoliłaby tym niesamowitym ludziom na zdobycie autostopowej statuetki za najlepszą prezentację ich autostopowych wypraw” – informują organizatorzy.

Cele KciukFestivalu to:

  • Umożliwienie występu uczestnikom wśród autostopowej braci,
  • Zebranie opowieści połączonych tematyką autostopu,
  • Pokazanie czym jest ta forma podróżowania,
  • Zachęcenie do spakowania plecaka i wyruszenia w świat własną drogą.

W festiwalu można wziąć udział w dwóch kategoriach (organizatorzy na zgłoszenia czekali do 28 lutego):

  • Prezentacja wyprawy poparta materiałem zdjęciowym i/lub filmowym,
  • Krótka relacja filmowa (do 5 min)

Kontakt: kciukfestival@gmail.com

Miejsce: Aula Główna Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, ul. Al. Jana Pawla II 78, Kraków 

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/KciukFestival-Autostopowe-Opowie%C5%9Bci/238666769642200?id=238666769642200&sk=info

Strona wydarzenia:
 http://stopzacznijmarzyc.wix.com/autostopem#!kciukfestival/c1xdl

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę