29 czerwca 2020

Spływ Dunajcem w Zakopanem – jedna z ciekawszych atrakcji

Spływ Dunajcem w Zakopanem – jedna z ciekawszych atrakcji

Do Zakopanego udajemy się z różnych powodów. Jedni najchętniej zwiedzają zabytki i poznają tamtejszą architekturę, inni cenią tradycje i chcą się o nich dowiedzieć jak najwięcej, nie brak osób, które zamierzają skorzystać z różnych form aktywności. To, co nas przyciąga to oczywiście bajeczne krajobrazy. Miastem pod Giewontem nie można się znudzić. Jeśli planujecie podróż, ale nie macie jeszcze konkretnego planu na nią, służymy radą – koniecznie wpiszcie w harmonogram spływ Dunajcem. Z całą stanowczością uznajemy, że nie będziecie rozczarowani tą atrakcją.

Inny sposób poznania czaru gór

Zazwyczaj poznajemy góry podczas pieszych wędrówek, miło jest zatrzymać się gdzieś, złapać głęboki oddech, przyjrzeć otoczeniu, a ono robi wrażenie nawet na tych, którzy uważają, iż nie są wrażliwi na cuda natury. Czasem jednak warto urozmaicić wypoczynek i skorzystać z innych, być może jeszcze nieznanych atrakcji, które również pozwolą nam odkryć malownicze tereny. Jedną z nich jest spływ Dunajcem. Zerknijcie na www.splyw.pl, same już fotografie zamieszczone na stronie zachęcają do tego, by wsiąść na drewnianą tratwę i właśnie z jej perspektywy podziwiać fantastyczne scenerie.

Na wodzie, z dala od miejskiego gwaru, wśród majestatycznych szczytów i zieleni zupełnie wyrzucamy ze swojego słownika pojęć słowo „stres”. Zapominamy o codzienności i skupiamy się tylko na tym, co przed nami. Płynąc tratwą mamy szansę dostrzec takie szczegóły górskich krajobrazów, o jakich istnieniu do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Chłoniemy klimat, cieszymy się spokojem, słuchamy śpiewu ptaków. Jest po prostu doskonale!

Wycieczka, jaką długo się wspomina

Poznając szczegóły oferty – www.splyw.pl/oferta/splyw-dunajcem-zakopane, nikt już nie ma wątpliwości, że udział w spływie, to atrakcja niezwykle ciekawa. Zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego, towarzystwo flisaka, który zaserwuje lokalne legendy i żarty, po spływie pyszny obiad, a w drodze powrotnej wizyta w Niedzicy, gdzie mieści się słynny, znany z serialu „Janosik” zamek – brzmi ekstra, prawda? A to jeszcze nie wszystko! Jeśli komuś mało będzie atrakcji, po spływie może wybrać się na przejażdżkę tradycyjnym, bądź elektrycznym rowerem lub postawić na coś, co podniesie poziom adrenaliny i udać się na wyprawę quadem. Firma splyw.pl działa kompleksowo, ma spore doświadczenie i cieszy się mnóstwem pozytywnych opinii – to ogromne zalety. Dlatego też warto mieć ją na uwadze podczas planowania wypoczynku.

O autorze
redakcja

Zobacz też