19 lutego 2013

Forum Organizatorów Turystyki i Agentów Turystycznych

Forum Organizatorów Turystyki i Agentów Turystycznych
Licencja: Domena publiczna

W piątek 22 II, w godz. 13:00 – 15:00 odbędzie się Forum Organizatorów Turystyki i Agentów Turystycznych o tematyce „Zabezpieczenia na rzecz klientów, a Turystyczny Fundusz Gwarancyjny”. Panel dyskusyjny odbędzie się w ramach IX Targów Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Organizatorem spotkania są Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Travel Trade Gazette, PZOT i OSAT.

Problem zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki to w obecnej chwili niewątpliwie jeden z najbardziej gorących tematów branży turystycznej. Toczy się dyskusja, jak powinno być zmienione prawo turystyczne, aby nie dopuścić do zjawisk jakie wystąpiły w 2012 r. Jakie zmiany należy dokonać w systemie zabezpieczeń , aby odbudować wizerunek biur podróży w Polsce oraz zaufanie klientów a jednocześnie nie wprowadzić destabilizacji na rynku usług turystycznych.

Organizatorzy Forum zapraszają do dyskusji i próby znalezienia odpowiedzi na pytania:

– czy uszczelnienie obecnego prawa wystarczy, aby rozwiązać problem zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki ? Jakie należy wprowadzić zmiany?

– czy i o ile należy podnieść gwarancje dla organizatorów turystyki?

– czy system zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki w Polsce winien być stworzony od podstaw ?

– czy jest konieczność wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia organizatorów turystyki w postaci Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i w jakim kształcie?

 Dyskusję poprowadzi Marek Traczyk.

Liczymy na Państwa głos w dyskusji oraz pomoc w wypracowaniu racjonalnych wniosków, które zostaną wykorzystane w procesie kształtowania prawa z zakresu zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki – zapraszają organizatorzy panelu dyskusyjnego.

Strona wydarzenia: http://www.mtl.lodz.pl/targi/234-xix-targi-regiony-turystyczne-na-styku-kultur/3280-seminaria-branzowe/forum-organizatorow-turystyki/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Odpraw się przez Facebooka

Fińskie linie lotnicze Finnair wpadły na pomysł, jak sprytnie wykorzystać społecznościowego giganta – wprowadziły...
Odpraw się przez Facebooka