19 lutego 2013

Forum Organizatorów Turystyki i Agentów Turystycznych

Forum Organizatorów Turystyki i Agentów Turystycznych
Licencja: Domena publiczna

W piątek 22 II, w godz. 13:00 – 15:00 odbędzie się Forum Organizatorów Turystyki i Agentów Turystycznych o tematyce „Zabezpieczenia na rzecz klientów, a Turystyczny Fundusz Gwarancyjny”. Panel dyskusyjny odbędzie się w ramach IX Targów Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Organizatorem spotkania są Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Travel Trade Gazette, PZOT i OSAT.

Problem zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki to w obecnej chwili niewątpliwie jeden z najbardziej gorących tematów branży turystycznej. Toczy się dyskusja, jak powinno być zmienione prawo turystyczne, aby nie dopuścić do zjawisk jakie wystąpiły w 2012 r. Jakie zmiany należy dokonać w systemie zabezpieczeń , aby odbudować wizerunek biur podróży w Polsce oraz zaufanie klientów a jednocześnie nie wprowadzić destabilizacji na rynku usług turystycznych.

Organizatorzy Forum zapraszają do dyskusji i próby znalezienia odpowiedzi na pytania:

– czy uszczelnienie obecnego prawa wystarczy, aby rozwiązać problem zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki ? Jakie należy wprowadzić zmiany?

– czy i o ile należy podnieść gwarancje dla organizatorów turystyki?

– czy system zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki w Polsce winien być stworzony od podstaw ?

– czy jest konieczność wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia organizatorów turystyki w postaci Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i w jakim kształcie?

 Dyskusję poprowadzi Marek Traczyk.

Liczymy na Państwa głos w dyskusji oraz pomoc w wypracowaniu racjonalnych wniosków, które zostaną wykorzystane w procesie kształtowania prawa z zakresu zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki – zapraszają organizatorzy panelu dyskusyjnego.

Strona wydarzenia: http://www.mtl.lodz.pl/targi/234-xix-targi-regiony-turystyczne-na-styku-kultur/3280-seminaria-branzowe/forum-organizatorow-turystyki/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też