24 września 2014

Poszerzaj swoje horyzonty

Poszerzaj swoje horyzonty

Podróże kształcą – to powiedzonko ma w sobie więcej prawdy, niż się nam wydaje.

Wycieczki objazdowe
Jeśli w czasie wakacji chcesz zrobić coś więcej niż tylko leżeć na plaży, świetną opcja będą dla Ciebie wycieczki objazdowe. W ciągu tygodnia, bądź dwóch możesz zobaczyć największe atrakcje danego kraju czy regionu. W dodatku, całe zwiedzanie zostanie zorganizowane przez biuro podróży, więc nie będziesz się martwić o to, czy czegoś nie przegapisz, albo nie pominiesz. Takie podróżowanie, z ciągłym zmienianiem miejsca pobytu może wydawać się męczące, ale jeśli chcesz swój urlop spędzić aktywnie, to naprawdę najlepsza opcja.

Jeśli wejdziesz między wrony…
Dlaczego wycieczki objazdowe są tak atrakcyjną opcją? Ponieważ stanowią unikalną okazję poznania nie tylko zabytków i przyrody danego kraju, ale także jego tradycji i kultury. Spędzając całe wakacje w jednym miejscu poznajemy pewien wycinek obyczajowości ludności zamieszkującej dany teren, a także jego cechy charakterystyczne. Często jednak i tak cały wyjazd spędzamy głównie w otoczeniu Polaków, z którymi wyjechaliśmy z kraju. Natomiast podróżując w trybie objazdowym, zatrzymujemy się w wielu różnych okolicach, stykamy się z różnymi ludźmi i mamy pełniejszy obraz kraju, w którym przebywamy. Czasem jest na przykład tak, że północne i południowe regiony różnią się od siebie i tylko poprzez chociaż krótki pobyt w tych miejscach jesteśmy w stanie wychwycić ciekawe niuanse.

Propozycje
Na stronach internetowych biur podróży można znaleźć oferty obejmujące europejskie miasta, ale także najbardziej odległe zakątki świata. Ciekawe pozycje znalazłam wśród propozycji Itaki. Bogata jest na przykład oferta wycieczek objazdowych po słonecznej Italii. Są one podzielone tematycznie. I tak na przykład możemy wziąć udział w romantycznej wyprawie o nazwie „Serenady i romanse”, obejmującej zwiedzanie Wenecji i włoskich miast północy kraju. To świetny pomysł na wyjazd dla dwojga. Inną opcją są filmowo brzmiące „Rzymskie wakacje”, podczas których tak jak Audrey Hepburn możemy odkrywać uroki Wiecznego Miasta. Jeśli decydujecie się na wyjazd w odległe strony świata, powinniście rozważyć oferty takie jak wyprawa do Ekwadoru. Ekwador nazywany jest Ameryką Południową w pigułce, dlatego dobrze jest właśnie od niego zacząć zwiedzanie tego pięknego kontynentu. Dwutygodniowy pobyt obejmuje wizytę w stolicy, indiańskim miasteczku Otovalo, czy w leżącym u stóp wulkanu parku narodowym. Jedną z największych atrakcji wyjazdu jest wizyta na archipelagu Galapagos i możliwość podglądania majestatycznych żółwi.
Dla osób zafascynowanych egzotyką doskonałym kierunkiem wakacyjnym jest Sri Lanka. Podczas tego wyjazdu można poznać zarówno fascynującą przyrodę tego regionu, ale także niezwykle efektowne budownictwo sakralne. Jeśli podróżujemy z dziećmi, na pewno będą one uszczęśliwione wizytą w sierocińcu dla słoni. Wielbiciele historii będą natomiast usatysfakcjonowani zwiedzaniem Anuradhapury, antycznej stolicy Cejlonu. Warto wykupić sobie dodatkowo kilka noclegów w hotelu i po emocjach poznawania kultury Sri Lanki, spędzić kilka dni odpoczywając nad oceanem.
Na koniec, jedna wskazówka: podczas pobytu w obcym kraju nie wstydźmy się zagadnąć do przewodników, sklepikarzy. Kto wie, jakie ciekawe historie mogą nam opowiedzieć.

O autorze
redakcja

Zobacz też