22 kwietnia 2013

Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży Kormorany

Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży Kormorany
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 10-12 V będzie można wziąć udział w Ogólnopolskim Studenckim Festiwalu Podróżniczym Kormorany. Impreza organizowana jest przez studenckie agendy działające przy Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, pod przewodnictwem Akademickiego Klubu Turystycznego.

Ubiegłoroczna edycja imprezy to 18 wygłoszonych prelekcji, tysiące przemierzonych kilometrów, dziesiątki odwiedzonych państw, setki bajecznych zdjęć, najrozmaitsze pomysły, fantazje i motywacje podróżnicze.

W trakcie festiwalu odbywa się konkurs na najciekawszą wyprawę. Kapituła konkursowa ocenia pomysł, przygotowanie i prezentację podróży. Zeszłoroczną edycję wygrali Karol i Wojciech Lewandowscy organizatorzy wyprawy „Lenovo East Trip 2011”. Laureaci w konkursie zaprezentowali historię o swojej przeszło czterdziestodniowej wyprawie na wschód Europy, podczas której pokonali swoim busem dystans blisko 10 tysięcy kilometrów.

Do tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowali się: Adrian Gronek “Sam Saamem (Północna Laponia)”, Paweł Bartnik “Gruzja: Da się? Da się! Autostopem na Kazbek!”, Małgorzata Szumska “Zielona Sukienka – sentymentalno-pijacka podróż na wschód”, Tomasz Labus “Śladami Marzeń – azjatyckie smaki, robaki i przysmaki”, Michał Popławski “Szwecja – autostopem za pracą”, Piotr Kowalczyk “Wyprawa do Afryki Zachodniej”, Natalia Gomolińska “Nieznane wyspy”, Mateusz Rybicki “Dzień cały dzień, czyli fiordy z medycznego punktu widzenia”, Karol Fryta “Na jedwabnym szlaku”, akub Ochnio “Amatorski spływ Wisłą Oświęcim – Gdańsk lipiec 2012”, Michał Ilczuk “Autostopem po Tureckim i Irackim Kurdystanie”, Monika Kulesza “Maroko”, Karol Dzieciątko “Biegiem przez świat”, Kamil Sobczak “Pieszo na koniec świata”, Joanna Radzimska “Na Filipiny jeden krok. Przygoda Wakacyjnego Ambasadora Polski”, Katarzyna Stankowska “15 Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe SOPOT-DUBROWNIK 2012”.

 Misją festiwalu jest propagowanie podróży jako najlepszego sposobu spędzania wolnego (i nie tylko wolnego) czasu oraz stworzenie okazji do spotkania i wymiany doświadczeń podróżujących studentów z całej Polski. Celem imprezy jest również integracja akademickich organizacji turystycznych z Polski, zainteresowanie innymi kulturami oraz promowanie Warmii i Mazur wśród podróżników.

Miejsce: hala sportowa w Kortowie, dojazd z dworca pkp i pks: autobusy linii 3 oraz 22. Z centrum Olsztyna autobusy 9 i 15

Strona organizatora: http://osfp.uwm.edu.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też