28 marca 2013

Gdańskie Targi Turystyczne

Gdańskie Targi Turystyczne
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 12-14 IV odbędą się 16. Gdańskie Targi Turystyczne. Organizowane u progu sezonu są forum promocji walorów turystycznych Polski oraz prezentacji ofert zagranicznych. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie funkcjonująca od paru miesięcy zasada Małego Ruchu Granicznego, która skutecznie zwiększa wymianę turystyczną pomiędzy Polską i Rosją.

Gdańskie Targi Turystyczne to ponad 10 tysięcy odwiedzających z kraju i zagranicy, ponad 300 wystawców z Polski i zagranicy, w tym: narodowe i regionalne organizacje promocji turystycznej, touroperatorzy, biura podróży, agencje turystyczne, bazy turystyczne oraz przewoźnicy.

W trakcie tragów odbywa się również Konkurs o Medal Mercurius Gedanensis na najlepszy produkt turystyczny, katalog, serwis www i kampanię promocyjną. Przewidziano także atrakcje dla publiczności, w tym: konkursy (m.in. do wygrania bilety lotnicze EUROLOT do Chorwacji, weekendy w kwaterach agroturystycznych i leśniczówkach czy rejsy po Zatoce Gdańskiej), kuchnie regionalne oraz pokazy.

W tym roku goście Gdańskich Targów Turystycznych znajdą m.in. ciekawe oferty wyjazdowe do takich krajów, jak: Chorwacja, Węgry, Skandynawia, Egipt, Indonezja, Turcja, Włochy, Niemcy, Rosja na czele z Kaliningradem i Wielkim Nowogrodem, które partnerują GTT 2013. Nowością tegorocznych targów będzie tzw. Strefa Kultury. W formie działań artystyczno-performerskich zaprezentują się m.in.: Gdański Teatr Szekspirowski, Narodowe Centrum Solidarności czy Centrum Hewelianum. Ponadto targom towarzyszyć będą Salony Sportu i Rekreacji ACIVITY EXPO oraz KAJAK EXPO.

Gdańskie Targi Turystyczne to impreza o ugruntowanej pozycji, która od wielu lat znajduje się w czołówce turystycznych imprez targowych w Polsce. Wyróżnia ją nawiązanie do najważniejszych wydarzeń wpływających na rozwój turystyki na terenie Pomorza i całej Polski. W trakcie targów odbędą się takie wydarzenia branżowe, jak: Konferencja Sportowa „Zarządzanie obiektami sportowymi – mity i fakty po pierwszych latach funkcjonowania”, 11. Międzynarodowe Forum Turystyki Studenckiej, polsko-skandynawski workshop, konferencja prasowa Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji „Znad Bałtyku nad Adriatyk”, Panel „Inteligentna Granica” oraz seminarium „Turystyka morska i nadmorska w województwie pomorskim”.

Godziny otwarcia targów:
12-13 kwietnia: 10:00 – 18:00
14 kwietnia: 10:00 – 17:00

 Wstęp:
Bilet normalny: 6 zł
Bilet rodzinny: 12 zł
Bilet ulgowy: 2 zł
Posiadanie biletu na targi upoważnia odwiedzających do zakupu biletu do zwiedzania stadionu PGE ARENA Gdańsk w promocyjnej cenie 5 zł.

Dokładny program targów oraz wszystkie informacje ich dotyczące znajdują się na stronie organizatora: http://gtt.amberexpo.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też