30 kwietnia 2021

Zegarek do nurkowania. Na jaki model postawić?

Zegarek do nurkowania. Na jaki model postawić?

Zegarki na rękę to wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów biżuterii, który noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na rynku istnieje wiele modeli, od klasycznych po hipsterskie, jak i te sportowe. Jednym z najciekawszych ostatnio modeli jest zegarek do nurkowania DOXA Sub 200 t graph. W czym tkwi jego fenomen?

Wodoodporne zegarki to hit ostatnich lat

Sportowcy pokochali nowoczesne czasomierze, które mają wiele dodatkowych funkcji, jak pomiar tętna, GPS, barometr i wysokościomierz. Jednak zespół zawodowych nurków operacyjnych postanowił pójść o krok dalej i korzystając z wiedzy i pomocy doświadczonych zegarmistrzów dopracować nowatorską koncepcję całkiem innowacyjnych modeli zegarków do nurkowania dedykowanych zarówno profesjonalistom w tym fachu, jak i amatorom tej dyscypliny sportowej.

Nowoczesny projekt zegarka z linii SUB powstał w 1969 roku, a bazował na srebrnej, stalowej bransolecie i automatycznym mechanizmie. Model ten na przestrzeni lat wciąż jest udoskonalany i dopracowywany w każdym najdrobniejszym szczególe, a najnowsza jego odsłona to postać i jest on zarazem bazowym modelem w dziedzinie najbardziej rozpoznawalnych zegarków do nurkowania w historii.

Dlaczego zegarek doxa sub 200 t graph to model najchętniej wybierany przez osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem i profesjonalnych nurków?

Zanim przejdziemy do funkcji tego sprzętu, warto zwrócić też uwagę na jego wyjątkowy i bardzo klasyczny (jeśli chodzi o biżuterię) design. Doxa sub 200 t graph to zegarek o średnicy 43,0 mm z masywnym, a więc też odpornym na zarysowania szkiełkiem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną. Jest wodoszczelny do 20 atm, co przekłada się na głębokość około 200 metrów. A co najważniejsze, jak podaje producent, to męski model zegarka doxa sub 200 t graph jest także zaopatrzony w jednokierunkową obrotową lunetę z podwójnym wskazaniem czasu nurkowania w minutach i głębokości w metrach. To niezwykle przydatna funkcja, gdy bez dekompresji (zmiana ciśnienia z wysokiego na niskie) chce się obliczyć czas nurkowania. Niewątpliwą zaletą tego modelu zegarka jest także funkcja datownika dni miesiąca, a także zawór helowy. Jego wodoszczelność wynosi 1200 metrów i pozwala na profesjonalne nurkowanie nawet na bardzo dużych głębokościach.

Doxa sub to kultowe modele zegarków w kręgach diverów, gdy wychodzą ich kolejne edycje, pasjonaci od razu sięgają po najnowsze modele.

A co jeszcze wyróżnia zegarki z tej serii? Modele te są zarazem nowatorsko odważne i oszczędne w swojej formie. Linia doxa sub to idealna propozycja także dla osób, które są koneserami piękna subtelnych kontrastów, „zapakowanych” w dość prostych, geometrycznych kształtach.

Marka Doxa stworzyła także niebanalną kolekcję dla kobiet – Chic. Modele zegarków z tej linii są szykownym połączeniem kształtów z perfekcyjnie dobranymi dodatkami.

O autorze
redakcja

Zobacz też