30 kwietnia 2021

Zegarek do nurkowania. Na jaki model postawić?

Zegarek do nurkowania. Na jaki model postawić?

Zegarki na rękę to wciąż jeden z najpopularniejszych rodzajów biżuterii, który noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na rynku istnieje wiele modeli, od klasycznych po hipsterskie, jak i te sportowe. Jednym z najciekawszych ostatnio modeli jest zegarek do nurkowania DOXA Sub 200 t graph. W czym tkwi jego fenomen?

Wodoodporne zegarki to hit ostatnich lat

Sportowcy pokochali nowoczesne czasomierze, które mają wiele dodatkowych funkcji, jak pomiar tętna, GPS, barometr i wysokościomierz. Jednak zespół zawodowych nurków operacyjnych postanowił pójść o krok dalej i korzystając z wiedzy i pomocy doświadczonych zegarmistrzów dopracować nowatorską koncepcję całkiem innowacyjnych modeli zegarków do nurkowania dedykowanych zarówno profesjonalistom w tym fachu, jak i amatorom tej dyscypliny sportowej.

Nowoczesny projekt zegarka z linii SUB powstał w 1969 roku, a bazował na srebrnej, stalowej bransolecie i automatycznym mechanizmie. Model ten na przestrzeni lat wciąż jest udoskonalany i dopracowywany w każdym najdrobniejszym szczególe, a najnowsza jego odsłona to postać i jest on zarazem bazowym modelem w dziedzinie najbardziej rozpoznawalnych zegarków do nurkowania w historii.

Dlaczego zegarek doxa sub 200 t graph to model najchętniej wybierany przez osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem i profesjonalnych nurków?

Zanim przejdziemy do funkcji tego sprzętu, warto zwrócić też uwagę na jego wyjątkowy i bardzo klasyczny (jeśli chodzi o biżuterię) design. Doxa sub 200 t graph to zegarek o średnicy 43,0 mm z masywnym, a więc też odpornym na zarysowania szkiełkiem szafirowym z powłoką antyrefleksyjną. Jest wodoszczelny do 20 atm, co przekłada się na głębokość około 200 metrów. A co najważniejsze, jak podaje producent, to męski model zegarka doxa sub 200 t graph jest także zaopatrzony w jednokierunkową obrotową lunetę z podwójnym wskazaniem czasu nurkowania w minutach i głębokości w metrach. To niezwykle przydatna funkcja, gdy bez dekompresji (zmiana ciśnienia z wysokiego na niskie) chce się obliczyć czas nurkowania. Niewątpliwą zaletą tego modelu zegarka jest także funkcja datownika dni miesiąca, a także zawór helowy. Jego wodoszczelność wynosi 1200 metrów i pozwala na profesjonalne nurkowanie nawet na bardzo dużych głębokościach.

Doxa sub to kultowe modele zegarków w kręgach diverów, gdy wychodzą ich kolejne edycje, pasjonaci od razu sięgają po najnowsze modele.

A co jeszcze wyróżnia zegarki z tej serii? Modele te są zarazem nowatorsko odważne i oszczędne w swojej formie. Linia doxa sub to idealna propozycja także dla osób, które są koneserami piękna subtelnych kontrastów, „zapakowanych” w dość prostych, geometrycznych kształtach.

Marka Doxa stworzyła także niebanalną kolekcję dla kobiet – Chic. Modele zegarków z tej linii są szykownym połączeniem kształtów z perfekcyjnie dobranymi dodatkami.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Festiwal NA SZAGĘ

7 lutego w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wystartuje Festiwal NA SZAGĘ. Impreza...
Festiwal NA SZAGĘ

Godzina dla Ziemi

29 marca w Polsce i na całym świecie odbędzie się Godzina dla Ziemi (ang....
Godzina dla Ziemi

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę