18 stycznia 2013

Festiwal Podróżników NA SZAGĘ w Poznaniu

Festiwal Podróżników NA SZAGĘ w Poznaniu
Licencja: Domena publiczna

W dniach 8-10 II odbędzie się Festiwal Podróżniczy NA SZAGĘ w Poznaniu, którego patronem jest sławny podróżnik Kazimierz Nowak. Najważniejszym elementem imprezy będzie konkurs, którego celem jest wyłonienie najatrakcyjniejszego przedstawienia podróży.

Najważniejszą częścią Festiwalu Podróżniczego NA SZAGĘ w Poznaniu jest Konkurs im. Kazimierza Nowaka, którego organizatorem jest Fundacja im. Kazimierza Nowaka. Jak piszą organizatorzy „nawiązując do postaci i dorobku naszego patrona chcemy promować podróżników, którzy potrafią w sposób ponadprzeciętny dzielić się swoimi wrażeniami, doświadczeniami i refleksjami z odbytych podróży. Chcielibyśmy uhonorować osoby, które poprzez tekst, materiał audiowizualny oraz opowieść, przedstawią swoją podróż szczególnie atrakcyjnie. Natomiast ocena wyprawy na płaszczyźnie wyczynu sportowego, będzie miała znaczenie drugorzędne”. Konkurs podzielono na trzy kategorie, a wśród nich są: prezentacja multimedialna, foto-reportaż, reportaż tekstowy. „Podczas festiwalu publiczność będzie mogła zapoznać się z zakwalifikowanymi do finału prezentacjami i pracami konkursowymi. Uczestnicy pierwszej kategorii będą przedstawiać swoje podróże w auli AWF podczas  pierwszego i drugiego dnia festiwalu (8 i 9 lutego 2013). Prace kategorii foto-reportaż będą zdobić hol festiwalowy, a najlepsze reportaże tekstowe konkursowiczów opublikujemy w specjalnej broszurze, dostępnej na miejscu” – informują organizatorzy. Ogłoszenie wyników odbędzie się 10 II o godz. 13:00 podczas uroczystej gali.

Pierwsza odsłona festiwalu im. Kazimierza Nowaka miała miejsce w 2011 roku jako część Poznańskiego Festiwalu Podróży i Fotografii. Jest to również kontynuacja imprezy o tej samej nazwie z 2008 roku. 

Kazimierz Nowak – poprzez swą 5-letnią samotną, rowerową podróż przez Afrykę, zasłynął jako jeden z najwybitniejszych podróżników XX wieku. Jednak jego wyprawa była nie tylko niezwykłym wyczynem w sensie fizycznym. Owocem duchowym jego podróży jest bogaty zbiór przejmujących reportaży oraz setki niezwykłych fotografii. Dzięki wielkiemu talentowi podróżnika w połączeniu z wieloletnią mrówczą pracą, wciąż nowe pokolenia mogą przeżywać jego fascynującą podróż.

Pełny program festiwalowy będzie dostępny na stronie organizatorów w drugiej połowie stycznia. Informacje można sprawdzać na stronie: http://www.festiwalnaszage.pl/program

Bilety dostępne na miejscu (Poznań, ul. Królowej Jadwigi 27/39) w dniach festiwalowych:
Karnet na wszystkie 3 dni (pt-niedz.) – 20 zł

Karnet dla studentów AWF Poznań – 10 zł
Bilet na 1 dzień (dla wszystkich) – 10 zł

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też