16 lipca 2013

„Zanim Wyruszysz. Survival z Rafałem Królem”

„Zanim Wyruszysz. Survival z Rafałem Królem”
Autor: Sklep Podróżnika, Licencja: Domena publiczna

W piątek 19 lipca o godz. 19:30 w Sklepie Podróżnika w Warszawie odbędzie się spotkanie z Rafałem Królem – podróżnikiem, polarnikiem i eksploratorem. Gość wieczoru zdradzi tajniki organizacji wypraw w wilgotne rejony.

”Lubisz dzikie, odludne miejsca? Planujesz podróż w nieznane? A może chcesz spróbować, ale nie wiesz od czego zacząć? Rafał Król wprowadzi nas w tajniki sztuki przetrwania. Dowiemy się, jak poruszać po trudnym terenie, co koniecznie powinniśmy zabrać czy jak skutecznie chronić się przed komarami. Słowem – poznamy kilka survivalowych sztuczek, które ułatwią nam podróżowanie. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego podzieli się z nami swoim doświadczeniem” – tak piątkowe spotkanie z podróżnikiem zapowiada jego organizator, Sklep Podróżnika.

Piątkowe spotkanie to warsztaty survivalowo, bagienno tropikalne. Rafał Król będzie zdradzał tajniki organizacji wypraw w wilgotne rejony.

Rafał Król to podróżnik, polarnik, eksplorator. Ma na swoim koncie przejście Grenlandii, zimowe wyprawy na Islandię i Kamczatkę. Eksploruje miejsca odludne i wymagające, testuje sprzęt outdoorowy, prowadzi kursy narciarskie, lawinowe. Tak sam opowiada o swojej pasji: „Od najmłodszych lat interesowały mnie ekspedycje i podróże w formule odbiegającej od standardowych karier wspinaczy, podróżników czy survivalowców. Gdybym miał podsumować swoje wyprawy- to jest klika wspólnych cech które przewodzą wszystkim moim przedsięwzięciom. Unikam miejsc znanych i uczęszczanych, mówiąc wprost – unikam ludzi. Fascynuje mnie to, że są jeszcze miejsca gdzie można być pionierem. Osobą która opisze i zrobi zdjęcia miejsc nieeksploatowanych lub zwróci ludziom uwagę na miejsca na których istnienie umyka powszechnej uwadze”.

Miejsce: Sklep Podróżnika, Kaliska 8/18, Warszawa

Wstęp wolny

Strona wydarzenia na Facebooku sklepu Podróżnika: https://www.facebook.com/events/549598921772348/

Informacja o wydarzeniu na stronie Rafała Króla: http://expeditions.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też