16 lipca 2013

„Zanim Wyruszysz. Survival z Rafałem Królem”

„Zanim Wyruszysz. Survival z Rafałem Królem”
Autor: Sklep Podróżnika, Licencja: Domena publiczna

W piątek 19 lipca o godz. 19:30 w Sklepie Podróżnika w Warszawie odbędzie się spotkanie z Rafałem Królem – podróżnikiem, polarnikiem i eksploratorem. Gość wieczoru zdradzi tajniki organizacji wypraw w wilgotne rejony.

”Lubisz dzikie, odludne miejsca? Planujesz podróż w nieznane? A może chcesz spróbować, ale nie wiesz od czego zacząć? Rafał Król wprowadzi nas w tajniki sztuki przetrwania. Dowiemy się, jak poruszać po trudnym terenie, co koniecznie powinniśmy zabrać czy jak skutecznie chronić się przed komarami. Słowem – poznamy kilka survivalowych sztuczek, które ułatwią nam podróżowanie. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego podzieli się z nami swoim doświadczeniem” – tak piątkowe spotkanie z podróżnikiem zapowiada jego organizator, Sklep Podróżnika.

Piątkowe spotkanie to warsztaty survivalowo, bagienno tropikalne. Rafał Król będzie zdradzał tajniki organizacji wypraw w wilgotne rejony.

Rafał Król to podróżnik, polarnik, eksplorator. Ma na swoim koncie przejście Grenlandii, zimowe wyprawy na Islandię i Kamczatkę. Eksploruje miejsca odludne i wymagające, testuje sprzęt outdoorowy, prowadzi kursy narciarskie, lawinowe. Tak sam opowiada o swojej pasji: „Od najmłodszych lat interesowały mnie ekspedycje i podróże w formule odbiegającej od standardowych karier wspinaczy, podróżników czy survivalowców. Gdybym miał podsumować swoje wyprawy- to jest klika wspólnych cech które przewodzą wszystkim moim przedsięwzięciom. Unikam miejsc znanych i uczęszczanych, mówiąc wprost – unikam ludzi. Fascynuje mnie to, że są jeszcze miejsca gdzie można być pionierem. Osobą która opisze i zrobi zdjęcia miejsc nieeksploatowanych lub zwróci ludziom uwagę na miejsca na których istnienie umyka powszechnej uwadze”.

Miejsce: Sklep Podróżnika, Kaliska 8/18, Warszawa

Wstęp wolny

Strona wydarzenia na Facebooku sklepu Podróżnika: https://www.facebook.com/events/549598921772348/

Informacja o wydarzeniu na stronie Rafała Króla: http://expeditions.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Po co psu paszport?

Podróżowanie ze zwierzakiem wymaga sporych przygotowań. Przed każdym dłuższym wyjazdem opiekun powinien skonsultować się...
Po co psu paszport?