20 czerwca 2013

Pasterskie Anioły 2013

Pasterskie Anioły 2013
Autor: Pasterskie Anioły, Licencja: Domena publiczna

W dniach 28-30 czerwca na pograniczu czesko-polskim w Pasterce w Górach Stołowych rusza druga edycja Festiwalu Sztuk Niebanalnych – Pasterskie Anioły 2013. Na gości czekają m.in. warsztaty, wystawy i pokazy slajdów podróżniczych, filmy o tematyce górskiej oraz spotkania kabaretowe. Organizatorami imprezy są Biuro Turystyki Aktywnej Kompas, Fundacja „W górach jest wszystko co kocham”, Schronisko Pasterka, Schronisko na Szczelińcu, Eksploris oraz Stowarzyszenie TKKF KOMPAS.

Festiwal Sztuk Niebanalnych Pasterskie Anioły 2013 to impreza łącząca wiele gatunków sztuki, w tym muzykę, poezję, film, kabaret i fotografię. Na gości czekają przede wszystkim koncerty piosenki poetyckiej i turystycznej. Zagrają Bieguni – laureat Pasterskich Aniołów 2012, Basia Beuth, 6 NaChodníku, Adsu, Bez Zobowiązań oraz Dom o Zielonych Progach.

Pasterskie Anioły 2013 to także wiele bezpłatnych warsztatów dla tych wszystkich osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne w towarzystwie profesjonalistów. Wśród warsztatów są: improwizacji kabaretowych, taneczne, wokalne, improwizacji skrzypcowych, graficzne oraz fotograficzne. Więcej informacji znajduje się tutaj: http://pasterskieanioly.pl/?warsztaty,116

Festiwal to także konkurs muzyczny. Chętni mogą wysyłać zgłoszenia do poniedziałku 24 czerwca. Dokładny regulamin oraz informacje o nagrodach dostępne są tutaj: http://pasterskieanioly.pl/?konkurs,113

Miłośnicy podróży znajdują tu też coś dla siebie. Festiwal Sztuk Niebanalnych Pasterskie Anioły 2013 organizowany jest w części z zaprzyjaźnionym Przeglądem Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Goście imprezy będą mogli wziąć udział w prelekcjach i pokazach podróżniczych. W piątek 28 czerwca odbędzie się projekcja najlepszych filmów górskich XVII Festiwalu Przeglądem Filmów Górskich w Lądku Zdroju. W piątek i sobotę w ramach „Wieczornych spotkań z podróżnikiem” będzie możliwość spotkania się z podróżnikami.

Dokładny plan festiwalu Pasterskie Anioły 2013: http://pasterskieanioly.pl/?plan-festiwalu,122

Wstęp wolny

Miejsce: OW Szczelinka, Pasterka 6, Pasterka

Oficjalna strona organizatora: http://pasterskieanioly.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Festiwal NA SZAGĘ

7 lutego w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wystartuje Festiwal NA SZAGĘ. Impreza...
Festiwal NA SZAGĘ