9 kwietnia 2013

Pierwszy całoroczny stok narciarski powstanie w Muszynie

Pierwszy całoroczny stok narciarski powstanie w Muszynie
Autor: Ffolas, Licencja: CC-BY-SA

Ci, którzy marzą o całorocznym, krytym stoku narciarskim, być może niebawem doczekają się spełnienia swoich pragnień – w Muszynie, miejscowości położonej w województwie małopolskim, planowana jest budowa pierwszego takiego obiektu w Polsce. Wytypowane zostały już dwie góry z trasami narciarskimi o długości 600 metrów, które można by przykryć dachem. Przewidywana jest także rynna dla snowboardzistów.

Udziałem w inwestycji zainteresowani są Holendrzy i Rosjanie, którzy chcieliby wybudować trzy trasy narciarskie, a także lodowisko, park przygody oraz bazę hotelowo-gastronomiczną.

Jan Golba, burmistrz Muszyny, podkreśla, że inwestycja jest bardzo dobrym pomysłem, na którym skorzysta nie tylko region, ale również cały kraj, z uwagi na to, że całoroczny stok narciarski na pewno będzie dużą atrakcją turystyczną. Pomysłodawcy projektu liczą, że na jego realizację uda się pozyskać dofinansowanie od województwa małopolskiego. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że budowa krytego stoku to wydatek rzędu od 300 do nawet 450 milionów złotych.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też