23 marca 2013

Z cyklu „Wieczory Międzynarodowe” – „Królestwo Kambodży”

Z cyklu „Wieczory Międzynarodowe” – „Królestwo Kambodży”
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

 10 IV o godz. 18:00 w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie będzie można wziąć udział w „Wieczorze Międzynarodowym” pt. „Królestwo Kambodży”. Gośćmi honorowymi spotkania będą Felicja Bliska oraz Bartosz Malinowski.

„Cud świata. Ten największy na świecie kompleks świątynny był między IX a XV wiekiem stolicą wspaniałego Imperium Khmerskiego. W XI wieku liczący milion mieszkańców Angkor to największe miasto ówczesnego świata. Z niewyjaśnionych do dzisiaj przyczyn w XV wieku miasto zostało całkowicie wyludnione. Opuszczone przez jego mieszkańców i na kilkaset lat zapomniane zostało ponownie odkryte w 1860 roku przez francuskiego przyrodnika Henriego Mouhota, który podczas swoich podróży natknął się na wspaniałe ruiny zagubione w środku dżungli i oddał je ponownie światu. Ilekroć powracam do Angkoru jestem pod wielkim wrażeniem tego potężnego kompleksu zaszytego głęboko w dżungli” – mówi Bartosz Malinowski.

W programie „Wieczoru Międzynarodowego” znajduje się prelekcja Bartosza Malinowskiego zatytułowana: „Angkor – zaginione imperium”. Podróżnik przybliży nam historię Imperium Khmerskiego prezentując fotograficzny dorobek ze swoich 6 wypraw do Kambodży, które zrealizował w latach 2005 – 2013. Ponadto o najważniejszych zabytkach i o tym, jak obecnie wygląda buddyzm oraz jego zwyczaje, święta i tradycje opowie Felicja Bliska. Imprezie będzie towarzyszyć sprzedaż rękodzieła „Galeria Etnikana”.

Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa, ul. Goldoniego 1

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę