31 lipca 2013

Adidas Zako Boulder Power 2013 w Zakopanem

Adidas Zako Boulder Power 2013 w Zakopanem
Autor: http://www.spotkania.zakopane.pl/adidas-zako-boulder-power.html, Licencja: Domena publiczna

W dniach  7-8 września w ramach 9. Spotkań z Filmem Górskim na Placu Niepodległości w Zakopanem odbędą się zawody Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców adidas 2013 w bulderingu – Adidas ZAko Boulder Power. Organizatorami wydarzenia są Polski Związek Alpinizmu oraz Stowarzyszenie „Spotkania z Filmem Górskim”. Patronat honorowy nad imprezą objęło Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Zawody poświęcone są pamięci Bogusława Probulskiego — ratownika TOPR, znakomitego zakopiańskiego wspinacza, twórcy wielu ekstremalnych dróg w Tatrach, zdobywcy Annapurny Środkowej. Zginął w 1994 roku wspinając się samotnie na Giewoncie.

Kto może wziąć udział w zawodach?: Wszyscy chętni, którzy ukończą w roku zawodów 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zawodnicy chcący być sklasyfikowani w Pucharze Polski i rankingach PZA muszą posiadać ważne badania lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo-lekarskiego. Pozostali zawodnicy nie muszą spełniać tego wymogu, jednak nie będą klasyfikowani w oficjalnych wynikach Pucharu Polski i rankingach PZA, a jedynie w ogólnej klasyfikacji zawodów adidas Zako Boulder Power.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do 6 września poprzez wypełnienie i wysłanie internetowego formularza zgłoszeniowego: http://www.pza.org.pl/zgloszenia.acs?e=1152438 W przypadku wolnych miejsc możliwe jest zgłoszenie się w dniu zawodów, wiąże się to jednak z naliczeniem opłaty dodatkowej. Opłata startowa wynosi 40 zł, płatne w biurze zawodów (Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12); 50 złotych w przypadku braku zgłoszenia przez Internet. W pakiecie zawodnik otrzymuję koszulkę adidas z logo zawodów oraz karnet na wszystkie imprezy Spotkań z Filmem Górskim.

Plan zawodów:

Sobota, 7 września:
Eliminacje dla kobiet i mężczyzn zostaną przeprowadzone w formule „flash” w grupach 25 osobowych. Do pokonania będzie około 12 problemów o różnym stopniu trudności w czasie 1,5 godziny. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany liczby startujących zawodników w grupach lub odwołania danej grupy w przypadku małej liczby zgłoszeń.

11.00–12.30  start 1 grupy
12.45–14.15  start 2 grupy
14.30–15.15 ADAM PUSTELNIK dla adidas zako boulder power 
15.30- 17.00  start 3 grupy

Niedziela, 8 września:
8.30 — otwarcie strefy izolacji,
9.30 — zamknięcie strefy izolacji,
10.00 –15.00 — półfinały mężczyzn i kobiet (20 osób, 4 problemy),
17.30 — otwarcie strefy izolacji
18.30 — zamknięcie strefy izolacji
19.00–21.45 — finały kobiet i mężczyzn (6 osób, 4 problemy)
22.00 — dekoracja zwycięzców

Nagrody:

Miejsca 1–6: nagrody pieniężne zgodne ze standardem PZA.

Dodatkowo adidas wspiera finansowo odpowiednio w kategoriach senior i seniorka:

        1 miejsce — 900 zł,

        2 miejsce — 600 zł,

        3 miejsce — 400 zł,

        4 miejsce — 300 zł,

        5 miejsce — 200 zł,

        6 miejsce — 100 zł.

„Stawka tegorocznych zawodów jest wyjątkowa, bo oprócz nagród finansowych ustalonych według standardów Polskiego Związku Alpinizmu, zawodnicy otrzymają wysokie gratyfikacje od adidas Outdoor na sumę 5 tysięcy złotych. Kolejną nagrodą będą wysokiej jakości produkty ze sportowej kolekcji adidas Terrex w kategoriach seniorskich (1–6) oraz młodzieżowców (1–3). Podczas finału zawodów wystąpi znakomity performer — spawacz z Małej Manufaktury Radykalnej Metamorfozy Złomu Bartek Kolbusz, który „na żywo” stworzy statuetki dla najlepszej pary seniorskiej. W trakcie trwania całych zawodów oprawą muzyczną zajmie się platforma DJ-ów z Dworca Tatrzańskiego” – informują organizatorzy.

Miejsce: Ściana przy Dworcu Tatrzańskim, ul. Krupówki 12, Zakopane

Strona wydarzenia: http://www.spotkania.zakopane.pl/adidas-zako-boulder-power.html

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę