31 lipca 2013

Adidas Zako Boulder Power 2013 w Zakopanem

Adidas Zako Boulder Power 2013 w Zakopanem
Autor: http://www.spotkania.zakopane.pl/adidas-zako-boulder-power.html, Licencja: Domena publiczna

W dniach  7-8 września w ramach 9. Spotkań z Filmem Górskim na Placu Niepodległości w Zakopanem odbędą się zawody Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców adidas 2013 w bulderingu – Adidas ZAko Boulder Power. Organizatorami wydarzenia są Polski Związek Alpinizmu oraz Stowarzyszenie „Spotkania z Filmem Górskim”. Patronat honorowy nad imprezą objęło Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Zawody poświęcone są pamięci Bogusława Probulskiego — ratownika TOPR, znakomitego zakopiańskiego wspinacza, twórcy wielu ekstremalnych dróg w Tatrach, zdobywcy Annapurny Środkowej. Zginął w 1994 roku wspinając się samotnie na Giewoncie.

Kto może wziąć udział w zawodach?: Wszyscy chętni, którzy ukończą w roku zawodów 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zawodnicy chcący być sklasyfikowani w Pucharze Polski i rankingach PZA muszą posiadać ważne badania lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo-lekarskiego. Pozostali zawodnicy nie muszą spełniać tego wymogu, jednak nie będą klasyfikowani w oficjalnych wynikach Pucharu Polski i rankingach PZA, a jedynie w ogólnej klasyfikacji zawodów adidas Zako Boulder Power.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do 6 września poprzez wypełnienie i wysłanie internetowego formularza zgłoszeniowego: http://www.pza.org.pl/zgloszenia.acs?e=1152438 W przypadku wolnych miejsc możliwe jest zgłoszenie się w dniu zawodów, wiąże się to jednak z naliczeniem opłaty dodatkowej. Opłata startowa wynosi 40 zł, płatne w biurze zawodów (Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12); 50 złotych w przypadku braku zgłoszenia przez Internet. W pakiecie zawodnik otrzymuję koszulkę adidas z logo zawodów oraz karnet na wszystkie imprezy Spotkań z Filmem Górskim.

Plan zawodów:

Sobota, 7 września:
Eliminacje dla kobiet i mężczyzn zostaną przeprowadzone w formule „flash” w grupach 25 osobowych. Do pokonania będzie około 12 problemów o różnym stopniu trudności w czasie 1,5 godziny. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany liczby startujących zawodników w grupach lub odwołania danej grupy w przypadku małej liczby zgłoszeń.

11.00–12.30  start 1 grupy
12.45–14.15  start 2 grupy
14.30–15.15 ADAM PUSTELNIK dla adidas zako boulder power 
15.30- 17.00  start 3 grupy

Niedziela, 8 września:
8.30 — otwarcie strefy izolacji,
9.30 — zamknięcie strefy izolacji,
10.00 –15.00 — półfinały mężczyzn i kobiet (20 osób, 4 problemy),
17.30 — otwarcie strefy izolacji
18.30 — zamknięcie strefy izolacji
19.00–21.45 — finały kobiet i mężczyzn (6 osób, 4 problemy)
22.00 — dekoracja zwycięzców

Nagrody:

Miejsca 1–6: nagrody pieniężne zgodne ze standardem PZA.

Dodatkowo adidas wspiera finansowo odpowiednio w kategoriach senior i seniorka:

        1 miejsce — 900 zł,

        2 miejsce — 600 zł,

        3 miejsce — 400 zł,

        4 miejsce — 300 zł,

        5 miejsce — 200 zł,

        6 miejsce — 100 zł.

„Stawka tegorocznych zawodów jest wyjątkowa, bo oprócz nagród finansowych ustalonych według standardów Polskiego Związku Alpinizmu, zawodnicy otrzymają wysokie gratyfikacje od adidas Outdoor na sumę 5 tysięcy złotych. Kolejną nagrodą będą wysokiej jakości produkty ze sportowej kolekcji adidas Terrex w kategoriach seniorskich (1–6) oraz młodzieżowców (1–3). Podczas finału zawodów wystąpi znakomity performer — spawacz z Małej Manufaktury Radykalnej Metamorfozy Złomu Bartek Kolbusz, który „na żywo” stworzy statuetki dla najlepszej pary seniorskiej. W trakcie trwania całych zawodów oprawą muzyczną zajmie się platforma DJ-ów z Dworca Tatrzańskiego” – informują organizatorzy.

Miejsce: Ściana przy Dworcu Tatrzańskim, ul. Krupówki 12, Zakopane

Strona wydarzenia: http://www.spotkania.zakopane.pl/adidas-zako-boulder-power.html

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też