27 kwietnia 2013

Etiopia – kraj niespodzianek. Spotkanie ze Stanisławem Ramianem

Etiopia – kraj niespodzianek. Spotkanie ze Stanisławem Ramianem

13 maja o godz. 19:30 Miejski Dom Kultury w Andrychowie i Klub Podróżnika CKiW i Koła PTTK „Chałupa” zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Ramianem pt. „Etiopia – kraj niespodzianek”.

Abisyńskie przysłowie mówi: „Przy stworzeniu świata Bóg dał Europejczykom zegar, a Afrykańczykom czas”. Etiopia to jeden z najbiedniejszych krajów świata, gdzie czas nie ma znaczenia. Trzy tygodnie w Etiopii to pełna fascynacji szkoła cierpliwości.

Z uczestnikami trzyosobowej wyprawy odwiedzimy kościoły wykute w skale w Lalibelli, staniemy przy umownym początku Nilu Błękitnego nad jeziorem Tana i jego wodospadami, wejdziemy na czwarty co do wysokości szczyt Afryki Ras Daszen (4620 m n.p.m.). Udamy się do Aksum gdzie jest przechowywana biblijna Arka Przymierza. Będziemy uczestniczyć w karmieniu hien w Harerze oraz odwiedzimy muzeum w Addis Abebie, gdzie są wystawione liczące 3,2 mln lat szczątki Lucy.

Wstęp wolny
Strona organizatora: www.kultura.andrychow.eu, www.pttkchalupa.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też