4 maja 2015

Jak spędzić wakacje z dziećmi?

Jak spędzić wakacje z dziećmi?
Autor: JDavid, Licencja: CC BY

Wiosna to najwyższy czas żeby zaplanować letni urlop. Szczególnie, jeżeli wyjeżdżamy z małymi dziećmi, mamy sporo do rozważenia.

Czy wycieczka objazdowa to dobry pomysł?
Oczywistym jest, że chcemy aby nasze dzieci zobaczyły jak najwięcej. Dlatego wiele osób decyduje się na wycieczki objazdowe, organizowane przez takie biura podróży jak na przykład Rainbow Tours. Są one naprawdę dobrym rozwiązaniem, ponieważ w krótkim czasie jesteśmy w stanie zobaczyć bardzo wiele. Trzeba jednak pamiętać, że dzieciaki mogą się nudzić, albo zmęczyć podczas takich przedsięwzięć. Jak więc to zorganizować, żeby zapewnić najmłodszym wspaniałe wakacje?
Przede wszystkim, spośród ofert wycieczek znajdźmy te, które przewidują w miarę krótką podróż – trzymajmy się Europy. Coraz więcej pojawia się też opcji rodzinnych. Takie wczasy polegają na przykład na tym, że w ciągu tygodnia zwiedzamy jedno, czy dwa miasta i odwiedzamy parki rozrywki, takie jak Disneyland pod Paryżem. To zapewni najmłodszym niezapomniane przeżycia.
Warto też zastanowić się nad wykupieniem takich wczasów, które trwają nieco dłużej i obejmują na przykład 5, 6 dni objazdowego zwiedzania i tydzień wypoczynku na plaży.

Jak zwiedzając, nie zanudzić
Wybierając zabytki, które chcemy obejrzeć zdecydujmy się na te, które mogą zaciekawić także dzieci. Poza tym, starannie przygotujmy się do urlopu. Jeżeli chcemy zabrać najmłodszych do muzeów, spróbujmy wyszukać jakieś ciekawostki na przykład o artystach, które będziemy mogli potem opowiedzieć. Dla dzieciaków zawsze interesujące są zamki – to niemalże baśniowe miejsca, niejednokrotnie powiązane z wyjątkowymi legendami.
Świetnym pomysłem są też muzea techniki, takie to jak w Wiedniu. To prawdziwie interaktywne placówki, gdzie w życie wprowadza się powiedzonko „bawiąc uczy, ucząc bawi”.

Gdzie podróżować?
Jeżeli planujemy podróż samolotem, nie musimy się tak bardzo ograniczać jeśli chodzi o odległość. Niemniej jednak, im krótsza podróż tym łatwiej wytrzymają ją dzieci. Spośród popularnych tego roku kierunków, warte polecenia są na pewno Chorwacja i greckie wyspy. Panujący tam klimat jest upalny, ale także łagodny. Jeżeli szukamy raczej aktywnego wypoczynku, a nie wylegiwania się na plaży, powinniśmy się zastanowić nad jedną z europejskich stolic. Co prawda Paryż, Rzym czy Londyn są bardzo zatłoczone w okresie wakacji, ale zapewnią całej rodzinie mnóstwo atrakcji, pośród których, każdy znajdzie coś dla siebie.
Wybierając hotel, zwróćmy uwagę na to, czy jest przystosowany do naszych potrzeb. Może się wydawać, że to detale, ale bardzo ważne jest, czy na przykład hotelowy basen ma brodzik dla najmłodszych i czy w razie nieprzewidzianej sytuacji będziemy mieli szybki dostęp do pomocy medycznej.
Jeżeli poszukujecie większej ilości pomysłów na temat wakacji z dziećmi, koniecznie sprawdźcie ofertę biura podróży Rainbow dostępną pod adresem http://r.pl.

O autorze
redakcja

Zobacz też