26 stycznia 2013

IV Festiwal Górski Wondół Challenge

IV Festiwal Górski Wondół Challenge
Licencja: Domena publiczna

W dniach 1-3 III odbędzie się IV Festiwal Górski Wądół Challenge w Gliwicach oraz w Szczyrku. Tegoroczną myślą przewodnią będzie polarnictwo. W trakcie imprezy: pokazy filmów, wystawy fotografii i prezentacji o tej tematyce. Wśród gości są: Wojtek Moskal, Grzegorz Burzyński, kpt. Marta Sziłajtis i Anna Janik, Artur Hajzer, Maciej Berbeka, Kinga Baranowska, Adam Pustelnik.

Festiwal Górski Wondół Challenge po raz czwarty zgromadzi miłośników przygód i różnych form aktywności! Każdego roku festiwalowi towarzyszy inna myśl przewodnia – w tej edycji będzie to polarnictwo.

Organizatorzy w tym roku zaprezentują szereg świetnych filmów, wystaw fotografii i prezentacji o tej tematyce. Ponadto wśród gości znalazły się między innymi takie znane nazwiska, jak: Wojtek Moskal – legenda polskiego polarnictwa, Grzegorz Burzyński – Mistrz Europy w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach śnieżnych oraz kpt. Marta Sziłajtis i Anna Janik – przedstawicielki ekspedycji żeglarskiej jachtem dookoła Skandynawii.

Dzięki wystawie zdjęć Mateusza Moskalika będzie można bliżej faunę Spitsbergenu, a fotografie Agnieszki Rasińskiej przybliżą nam krajobrazy Norwegii. Oprócz tradycyjnych fotografii na sali wystawowej zaprezentowane zostaną też pokazy fotografii cyfrowej, a wśród nich gratkę dla globtroterów: relację Krzysztofa Wojtery z jego podroży dookoła świata.

Wondół Challenge to festiwal górski; z tej racji nie zabraknie spotkań z himalaistami i wspinaczami skalnymi. Gośćmi będą twórca projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015 –  Artur Hajzer, legenda polskiego himalaizmu – Maciej Berbeka, najlepsza polska himalaistka –  Kinga Baranowska oraz wybitny polski wspinacz skalny – Adam Pustelnik.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku zaprezentowany będzie specjalny blok, w którym znajdzie się wszystko o freeride i freeskiing.

Tak, jak w poprzednich edycjach organizatorzy pokażą najnowsze filmy z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival, który jest stałym partnerem festiwalu oraz filmy wyprodukowane przez Tatrzański Park Narodowy.

Dzięki współpracy z GOPR każdy będzie mógł wziąć udział w szkoleniu medycznym i pokazie sprzętu oraz technik ratowniczych. Jako, że Festiwal Górski Wondół Challenge to miejsce przyjazne rodzinom;  na dzieci czekać będzie wiele atrakcji w festiwalowym przedszkolu. Tradycyjnie już, w trakcie festiwalu odbędzie się RMD Winter Run – bieg na Klimczok.

Dokładny plan festiwalu: http://wondol-challenge.pl/program.html

Strona organizatora imprezy: http://wondol-challenge.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też