28 września 2018

Impreza andrzejkowa – niezapomniany rejs promem!

Artykuł sponsorowany
Impreza andrzejkowa – niezapomniany rejs promem!

Bankiet na sali lub przyjęcie w domu ze znajomymi – to najczęściej wybierane opcje świętowania Andrzejek. Choć dawniej możliwości były ograniczone, to dziś nie trzeba uciekać się do sztampy. Warto połączyć imprezę andrzejkową z krótkim wyjazdem i popłynąć promem do Szwecji. Wystarczy kilkunastogodzinny rejs z Gdyni, by znaleźć się w malowniczym, skandynawskim kraju i doświadczyć wyjątkowych wrażeń. Zwiedzanie można bowiem połączyć z rozrywką i zabawą do białego rana na pokładzie statku.

Wycieczka do Szwecji – pomysł na weekend

Szwecja słynie z doskonałych kryminałów, kultury picia aromatycznej kawy, zielonych i malowniczych krajobrazów, a także miast, które tętnią życiem przez cały rok. Nadbałtyckie, szwedzkie miejscowości, do których można dostać się z Polski w kilkanaście godzin promem, przyciągają także charakterystyczną skandynawską zabudową z kolorowymi domkami, czerwoną dachówką i białymi okiennicami. Okolicę można zwiedzać, zarówno poruszając się dobrze zorganizowaną komunikacją miejską, jak i rowerem lub wykupić wycieczkę z przewodnikiem, dzięki czemu autokarem można dotrzeć, do każdego ciekawego zakątka. Zieloną, nadbałtycką krainę warto odwiedzić również po to by, doświadczyć „lagom”, czyli szwedzkiej filozofii szczęścia. Jej filary to wewnętrzny spokój, życie w zgodzie z naturą i w otoczeniu bliskich. Nie bez przyczyny to właśnie Szwedzi słyną z prostych i funkcjonalnych wnętrz, w które najlepiej sprzyjają wypoczynkowymi.

Rejs promem do Szwecji

Co ważne, do Szwecji nie trzeba podróżować samolotem, ponieważ można dostać się tam komfortowym promem np. Stena Line. Pod koniec listopada taki wyjazd można dodatkowo urozmaicić i połączyć go z imprezą andrzejkową, która odbywa się na pokładzie statku. Trasa rejsu zaczyna się w Gdyni i kończy w Karlskronie, nadmorskiej miejscowości, która przyciąga atrakcjami turystycznymi, zabytkami, klimatycznymi restauracjami i kafejkami. Szczególnie warto tu odwiedzić historyczny Port Marynarki Wojennej, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, spróbować regionalnych specjałów i zrobić zakupy. Karlskrona słynie także z tego, że jest położona na archipelagu, a w jej otoczeniu znajdują się urokliwe wyspy. W niewielkiej odległości od miasta leży niewielka wyspa Aspö, której nie sposób pominąć, będąc na wycieczce promem w Szwecji. Choć to odludne miejsce, bo na stałe mieszka tam zaledwie 500 osób, to trzeba zobaczyć je z uwagi na niezwykły klimat, zielone otoczenie i jedyne w swoim rodzaju, skandynawskie domki letniskowe.

Impreza andrzejkowa na promie do Szwecji

Warto także wiedzieć, jak wygląda podróż promem do Szwecji, połączona z przyjęciem andrzejkowym. Wycieczka składa się z dwóch nocy spędzonych na statku i jednego dnia przeznaczonego na zwiedzanie. Rejs odbywa się dużym, przestronnym promem, wyposażonym w wygodne kabiny z łazienkami. Na pokładzie można korzystać z wielu udogodnień m.in.: salonu fryzjerskiego, SPA z gabinetami typu wellness, miejsc rozrywki dla dzieci i dorosłych np. kasyna, a także sklepów. Dla podróżujących nie brakuje także szerokiej oferty gastronomicznej w restauracjach, które przyciągają nie tylko wyjątkowymi smakami, ale także konkursami i licznymi imprezami. Rejs to także okazja do tego, by w pełni korzystać z uroków spędzania czasu na morzu. Koniecznie trzeba, więc przejść się po pokładzie, wsłuchać się w szum Bałtyku i podziwiać np. zachód słońca i bezkresny horyzont.

Niezapomniane Andrzejki

Rozrywkowy rejs promem, w trakcie którego odbywa się impreza Andrzejkowa, oferuje Stena Line. Podróży towarzyszy, więc muzyka na żywo, doskonała kuchnia i zabawa do białego rana. Ceny biletów zaczynają się od 159 zł za osobę i obejmują dwa noclegi na statku, udział w przyjęciu i niezbędne ubezpieczenie. Szczegółową ofertę rejsu do Szwecji można znaleźć tutaj: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/andrzejki/andrzejki-w-szwecji.

Magiczne Andrzejki na morzu – podsumowanie

Dlaczego warto spędzić Andrzejki na morzu? Jest to bowiem impreza o szczególnym charakterze. Właśnie wtedy świętuje się imieniny Andrzejów, a także organizuje się gry, zabawy i wróżby. Są to zwyczaje, których korzenie sięgają głębokiej historii. Dzięki wróżbom dawniej próbowano określić charakter przyszłego partnera i miłosną przyszłość. Dziś Andrzejki to także okazja, by odpocząć i oderwać się od rzeczywistości jesiennych, krótkich i chłodnych dni.

O autorze
redakcja

Zobacz też