23 grudnia 2012

Mistrzostwa Europy w Rajdach Przygodowych 2013

Mistrzostwa Europy w Rajdach Przygodowych 2013
Autor: hubercio, Licencja: CC BY

W dniach 23-27 I 2013 roku w Beskidzie Niskim odbędzie się AREC 2013 (Adventure Racing European Championships), czyli  Mistrzostwa Europy w Rajdach Przygodowych 2013. Zawodnicy staną do rywalizacji na dwóch dystansach: długim – ok. 500 km i krótkim – ok.  170 km.

AREC 2013 to multisportowa impreza, w której drużyny będą miały do pokonania trasę podzieloną na etapy. Rywalizacja pomiędzy zespołami odbywać się będzie w sposób ciągły. Każda z drużyn liczy 4 osoby (trasa długa), z czego jedna osoba musi być płci innej niż pozostałe. W przypadku trasy krótkiej w skład zespołu wchodzi tylko 2 osoby. Trasę można pokonać wybraną przez siebie drogą pod warunkiem, że zaliczymy wyznaczone punkty kontrolne.

Dystans długi liczy 500 km i składa się z następujących etapów: bieg na orientację (112 km), rowery górskie (270 km), narty biegowe (99 km), jazda konna (16 km) oraz zadania specjalne.

Drugi z dystansów, krótki, liczy 170 km i składa się z takich etapów jak: bieg na orientację (51 km), rowery górskie (85km), narty biegowe (35 km) oraz zadania specjalne.

 Mistrzostwa Europy w Rajdach Przygodowych 2013 są eliminacjami do mistrzostw świata.

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też