13 listopada 2012

10. Festiwal Górski w Krakowie

10. Festiwal Górski w Krakowie

Już za niecały miesiąc ruszy kolejna, jubileuszowa, edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego, uznawanego od lat za jeden z największych i najbardziej lubianych festiwali tego typu. Festiwal cieszy się ogromnych zainteresowaniem miłośników górskich klimatów – organizatorzy mają nadzieję, że również w tym roku sala Uniwersytetu Ekonomicznego będzie wypełniona po brzegi.

Przez trzy dni Festiwalu, który odbędzie się w dniach 7-9 grudnia, w Krakowie spotkać będzie można wielki alpinistyczny świat, do którego przynależą wybitne górskie osobowości, niestrudzeni podróżnicy i zdolni fotografowie. Ponadto odbędą się liczne pokazy filmowe, prelekcje, dyskusje, warsztaty oraz zawody sportowe – każdy będzie miał okazję znaleźć coś dla siebie.

Na scenie festiwalowej pojawi się czołówka polskich i światowych himalaistów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami. Wśród gości znajdzie się m.in. Amerykanin Steve House oraz Austriak Hansjörg Auer. Festiwal Górski jest świetną okazją do zobaczenia filmów z najwyższej, światowej półki oraz prześledzenia wyścigu w konkursie o międzynarodowe o Grand Prix KFG 2012. Jedną z atrakcji będą interaktywne kursy lawinowe oraz panele edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznego wędrowania po górach. W czasie Festiwalu rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski w Boulderingu oraz odbędą się targi sprzętu i odzieży outdoorowe.

Z programem Festiwalu zapoznać można się na stronie organizatorów.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też