23 stycznia 2013

5. edycja Gier DryToolowych o Kaziową Igłę

5. edycja Gier DryToolowych o Kaziową Igłę
Licencja: Domena publiczna

W dniach 9-10 II 2013 odbędzie się 5. edycja Gier DryToolowych o Kaziową Igłę, której organizatorem jest Świętokrzyski Klub Alpinistyczny. Miejscem zawodów będzie arena kieleckiej Kadzielni.

 Zmagania o Kaziową Igłę to impreza, która odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy dzień to część sportowa, druga to wspinanie rekreacyjne. Miejscem, w którym odbędzie się 5. edycja Gier DryToolowych to GEOPARK Kielce, a dokładniej nieczynny kamieniołom Kadzielnia znajdujący się u zbiegu ulic Krakowskiej i Pakosz.

 Eliminacje odbędą się 9 II o godz. 9:30, na które organizatorzy przewidzieli 10-12 dróg o trudnościach od 4+ do 7-. Do wyłonienia grona finalistów branych będzie pod uwagę 5-6 najwyżej punktowanych prowadzeń, przy czym liczone będą tylko ukończone w całości drogi (nie liczą się wpinki). Koniec eliminacji przewiduje się ok. godz. 17:00. Po przerwie finaliści zmierzą się na drodze finałowej w formule OS.

 W tegorocznej jubileuszowej edycji do programu włączono wspinaczkę lodową. W tym celu na Kadzieli powstaje lodospad o rozmiarach ok. 30/30 m.

 Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zawodach mogą zarejestrować się poprzez stronę: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDBrdnhRT0R6ZHpDR25kc3Bwam1zUFE6MQ&ifq lub w sobotę 9 II od godz. 8:00.

 Celem imprezy jest spotkanie, a także integracja osób ze środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie tzw. wspinania na dziabkach.

 Organizatorzy informują:

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub (w najgorszym przypadku) odwołania Imprezy w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jest to powodowane wyłącznie troską o bezpieczeństwo uczestników. Szczegółowe informacje o zmianach podamy odpowiednio wcześniej.

Nocleg
Niestety nie dysponujemy w Kielcach obiektem na miarę Domu Turysty w Zakopanem. Poza tym, zgodnie z duchem tradycji, Grom DryToolowym zawsze towarzyszyły namioty. Zatem na miejscu, przy ognisku będzie rozstawiony duży namiot wojskowy (tzw. enes), gdzie zmieści się kilkanaście osób – nie zapomnijcie zabrać ze sobą ciepłych śpiworów i karimat. Będzie także możliwość rozbicia własnego namiotu. Zachęcamy do pozostania na noc i kontynuowania wspinania w dniu następnym.

Strona organizatora imprezy: www.ska.org.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też