23 stycznia 2013

5. edycja Gier DryToolowych o Kaziową Igłę

5. edycja Gier DryToolowych o Kaziową Igłę
Licencja: Domena publiczna

W dniach 9-10 II 2013 odbędzie się 5. edycja Gier DryToolowych o Kaziową Igłę, której organizatorem jest Świętokrzyski Klub Alpinistyczny. Miejscem zawodów będzie arena kieleckiej Kadzielni.

 Zmagania o Kaziową Igłę to impreza, która odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy dzień to część sportowa, druga to wspinanie rekreacyjne. Miejscem, w którym odbędzie się 5. edycja Gier DryToolowych to GEOPARK Kielce, a dokładniej nieczynny kamieniołom Kadzielnia znajdujący się u zbiegu ulic Krakowskiej i Pakosz.

 Eliminacje odbędą się 9 II o godz. 9:30, na które organizatorzy przewidzieli 10-12 dróg o trudnościach od 4+ do 7-. Do wyłonienia grona finalistów branych będzie pod uwagę 5-6 najwyżej punktowanych prowadzeń, przy czym liczone będą tylko ukończone w całości drogi (nie liczą się wpinki). Koniec eliminacji przewiduje się ok. godz. 17:00. Po przerwie finaliści zmierzą się na drodze finałowej w formule OS.

 W tegorocznej jubileuszowej edycji do programu włączono wspinaczkę lodową. W tym celu na Kadzieli powstaje lodospad o rozmiarach ok. 30/30 m.

 Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zawodach mogą zarejestrować się poprzez stronę: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDBrdnhRT0R6ZHpDR25kc3Bwam1zUFE6MQ&ifq lub w sobotę 9 II od godz. 8:00.

 Celem imprezy jest spotkanie, a także integracja osób ze środowiska wspinaczkowego, wymiana doświadczeń oraz promowanie tzw. wspinania na dziabkach.

 Organizatorzy informują:

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub (w najgorszym przypadku) odwołania Imprezy w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jest to powodowane wyłącznie troską o bezpieczeństwo uczestników. Szczegółowe informacje o zmianach podamy odpowiednio wcześniej.

Nocleg
Niestety nie dysponujemy w Kielcach obiektem na miarę Domu Turysty w Zakopanem. Poza tym, zgodnie z duchem tradycji, Grom DryToolowym zawsze towarzyszyły namioty. Zatem na miejscu, przy ognisku będzie rozstawiony duży namiot wojskowy (tzw. enes), gdzie zmieści się kilkanaście osób – nie zapomnijcie zabrać ze sobą ciepłych śpiworów i karimat. Będzie także możliwość rozbicia własnego namiotu. Zachęcamy do pozostania na noc i kontynuowania wspinania w dniu następnym.

Strona organizatora imprezy: www.ska.org.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Odpraw się przez Facebooka

Fińskie linie lotnicze Finnair wpadły na pomysł, jak sprytnie wykorzystać społecznościowego giganta – wprowadziły...
Odpraw się przez Facebooka