16 listopada 2012

12. Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA

12. Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA

 Już po raz dwunasty w dniach 1-2 grudnia w warszawskim  kinie Wisła odbędzie się Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA. Jego organizatorami są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie – podróżnicy i fotografowie oraz organizatorzy wypraw trekkingowych w Himalaje.

 „Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie w warszawskim kinie Wisła, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży. Jak zwykle spróbujemy przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami postaramy się pokazać, że świat nie jest taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia” – informują organizatorzy festiwalu.

 W tegorocznej edycji pojawią się Karolina Sypniewska z Bydgoszczy („W dwa lata dookoła świata”), Zbyszek Pawlak („Wschód i Zachód – opowieści z Jedwabnego Szlaku), Agnieszka Doberschuetz („Filipiny – inny świat?”), Gosia Preuss-Złomska i Marcinem Złomski („Afrykańska odyseja – osobową toyotą przez Saharę”), Mikołaj Golachowski („Antarktyka – z wizytą w raju”), Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie („Powroty w Himalaje- Zanskar”), Anna i Marcin Szymczakowie („Na bezdrożach Kaukazu – Armenia i Gruzja”) oraz Marek Arcimowicz („W poszukiwaniu białej plamy na mapie – zdobycie Tremen Tepui”).

 Do 28 listopada bilety można kupić przez Internet za pośrednictwem księgarni terrabooks.pl, pozostałe będą do nabycia w recepcji festiwalu w kinie Wisła. Koszt biletu na 1 pokaz wynosi 15 zł.

 Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA ma charakter dorocznego przeglądu profesjonalnie przygotowanych pokazów slajdów. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 2001 roku. Więcej informacji na stronie organizatorów: http://www.festiwalterra.pl/

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę