16 listopada 2012

12. Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA

12. Festiwal Slajdów Podróżniczych – TERRA

 Już po raz dwunasty w dniach 1-2 grudnia w warszawskim  kinie Wisła odbędzie się Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA. Jego organizatorami są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie – podróżnicy i fotografowie oraz organizatorzy wypraw trekkingowych w Himalaje.

 „Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie w warszawskim kinie Wisła, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży. Jak zwykle spróbujemy przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami postaramy się pokazać, że świat nie jest taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia” – informują organizatorzy festiwalu.

 W tegorocznej edycji pojawią się Karolina Sypniewska z Bydgoszczy („W dwa lata dookoła świata”), Zbyszek Pawlak („Wschód i Zachód – opowieści z Jedwabnego Szlaku), Agnieszka Doberschuetz („Filipiny – inny świat?”), Gosia Preuss-Złomska i Marcinem Złomski („Afrykańska odyseja – osobową toyotą przez Saharę”), Mikołaj Golachowski („Antarktyka – z wizytą w raju”), Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie („Powroty w Himalaje- Zanskar”), Anna i Marcin Szymczakowie („Na bezdrożach Kaukazu – Armenia i Gruzja”) oraz Marek Arcimowicz („W poszukiwaniu białej plamy na mapie – zdobycie Tremen Tepui”).

 Do 28 listopada bilety można kupić przez Internet za pośrednictwem księgarni terrabooks.pl, pozostałe będą do nabycia w recepcji festiwalu w kinie Wisła. Koszt biletu na 1 pokaz wynosi 15 zł.

 Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA ma charakter dorocznego przeglądu profesjonalnie przygotowanych pokazów slajdów. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w 2001 roku. Więcej informacji na stronie organizatorów: http://www.festiwalterra.pl/

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Dzień Włóczykija

23 lipca w całej Polsce obchodzone jest nietypowe święto – Dzień Włóczykija. Idea jest...
Dzień Włóczykija