16 kwietnia 2013

Najlepsze ośrodki narciarskie w Alpach

Najlepsze ośrodki narciarskie w Alpach
Autor: nonanet, Justyna Sekuła, Licencja: CC-BY-SA

Koniec sezonu zimowego to czas podsumowań i analiz. Dokonał ich również serwis EuropeMountains.com, skupiający wokół siebie amatorów białego szaleństwa. Pod uwagę zostało wziętych ponad 70 alpejskich kurortów – użytkownicy oceniali m.in. atrakcyjność regionu dla narciarzy i snowboardzistów o różnym stopniu umiejętności, warunki śniegowe, trasy, jak również organizację transportu i atrakcje pozanarciarskie, takie jak np. możliwość wieczornej zabawy.

Wyłonionych zostało siedem ośrodków, które uznane zostały za najlepsze w poszczególnych kategoriach. I tak: Bormio, Chamonix Mont Blanc i Paradiski okazało się być idealne dla rodzin; lodowiec Sestriere, Espace Killy i St. Anton am Arlberg – wymarzone do jazdy poza trasami; Val di Fassa, Espace Killy oraz DavosKlosters – posiadające najlepiej przygotowane trasy.

Michał Włodarski, project manager w EuropeMountains.com, komentuje: „Na uwagę zasługuje dopiero trzecie miejsce Paradiski, tzw. regionu z probówki, w którym praktycznie nie trzeba korzystać ze środka transportu, aby dostać się do wyciągów. Bormio i Chamonix to tradycyjne miejscowości, a jednak nie przeszkadza to rodzinom wysoko je oceniać”.

Zestawienie ma pomóc użytkownikom serwisu w decyzjach, gdzie wolny czas spędzać w tegorocznym sezonie zimowym.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

Na Jamajkę bez wizy

Dobra wiadomość dla fanów Boba Marleya: Jamajkę, ojczyznę znanego muzyka, odwiedzić można już bez...
Na Jamajkę bez wizy