20 lutego 2020

6 najpiękniejszych wysp Chorwacji

6 najpiękniejszych wysp Chorwacji
Licencja: Copyright

Chorwacja to wymarzony kierunek na wakacje. Z ciepłym latem i fascynującą, długą linią brzegową zapewnia doskonałe warunki do relaksu nad morzem. Oprócz lazurowej wody i zacisznych plaż, Chorwacja może się pochwalić ponad 1000 wysp i wysepek. Dlatego wybierając się tutaj na wakacje, warto zaplanować wycieczkę łodzią na chociaż jedną z nich. Na większość wysp kursują promy i turystyczne statki wycieczkowe. Osoby, które szukają bardziej kameralnego doświadczenia mogą zarezerwować czarter jachtu w Chorwacji. To niezapomniane przeżycie, które pozwala spojrzeć na chorwackie wybrzeże z innej perspektywy.

Sprawdź nasze zestawienie najpiękniejszych wysp w Chorwacji i zainspiruj się do podróży!

 

Brač

Znajdująca się pomiędzy Splitem a Makarską, wyspa Brač zyskała olbrzymią popularność dzięki plaży Zlatni Rat. Zjawiskowo ołożona prostopadle do lądu, otoczona turkusową wodą plaża przyciąga tysiące turystów z całego świata. Jednak wyspa Brač ma do zaoferowania więcej! Panują tu dobre warunki do windsurfingu, a ze wzgórz na wyspie roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki.

Hvar

Wyspa Hvar słynie z pól lawendy i rekordowej ilości godzin słonecznych w roku. To wyspa, która uwodzi kameralnymi zatokami i zacisznymi plażami. W sezonie przyciąga też imprezowiczów, którzy mogą bawić się do rana w klubach w mieście Hvar. Miłośnicy historii mogą natomiast odwiedzić Stari Grad, który jest najstarszym miastem na wyspie. Malowniczo położony w otoczeniu lasów sosnowych jest dobrym kierunkiem dla osób szukających spokoju i bliskości z naturą.

Korcula

Na malowniczej wyspie Korcula można znaleźć spokojny zakątek nawet w sezonie wakacyjnym. Liczne zatoczki kryją niewielkie, kameralne plaże, idealne do zacumowania łodzi i relaksu z bliskimi. Szczególną atrakcją wyspy jest samo miasto Korcula z dobrze zachowaną starówką i miejską fortyfikacją. To tutaj znajduje się też dom rodzinny słynnego podróżnika Marco Polo.

Mljet

Zielona wyspa Mljet to prawdziwy cud natury. Szczególnie atrakcyjna jest zachodnia część tej wyspy objęta ochroną jako park narodowy. To spokojne miejsce, gdzie można zobaczyć rzadkie gatunki zwierząt i wyjątkowe słone jeziora. W tej części wyspy warto też odwiedzić klimatyczną wioskę rybacką Pomena.

 

Lopud

Ta niewielka wysepka znajduje się niedaleko Dubrownika i stanowi prawdziwą oazę spokoju. Na wyspie nie ma samochodów i panuje atmosfera relaksu. Warto przespacerować się po wzgórzach i odwiedzić wioskę rybacką, w której można skosztować lokalnych dań ze świeżych owoców morza.

 

Cres

To inna zaciszna wyspa chorwacka, która urzeka pięknymi widokami i autentycznością tutejszych miejscowości. Wyspa Cres znajduje się niedaleko półwyspu Istria. Przeprawa promowa na wyspę jest realizowana z miejscowości Brestowa. Na wyspę można też dopłynąć łodzią z Puli lub z Rijeki. Warto wybrać się do wioski Lubenice, która jest zjawiskowo położona na skalistym wybrzeżu, u stóp którego znajduje się piękna, piaszczysta plaża.

O autorze
blank redakcja

Zobacz też