1 marca 2014

7. Katowicki Przegląd Filmów Górskich

7. Katowicki Przegląd Filmów Górskich

W piątek 14 marca w Kinie Rialto w Katowicach startuje siódma edycja Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich. To impreza dedykowana wszystkim miłośnikom gór. W tym roku pokazywane obrazy dotyczą tematyki spraw tatrzańskich, ostrej wspinaczki skałkowej,  wspinaczki w najwyższych górach świata oraz komercjalizacji wspinaczki himalajskiej. Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. Dariusz Załuski i Krzysztof Wielicki. Ostatni wieczór przeglądu będzie poświęcony osobie Artura Hajzera. Wydarzenie potrwa do niedzieli 16 marca.

„Już po raz siódmy zapraszamy wielbicieli górskiej przygody na Katowicki Przegląd Filmów Górskich. Repertuar, jak zwykle zróżnicowany, obejmuje zarówno sprawy tatrzańskie (Nasz KasprowyNiedźwiedź – władca gór), ostrą wspinaczkę skałkową (Reel Rock Tour 8The Last Great Climb) czy wspinaczkę w najwyższych górach świata (Two on K2Pura Vida). Ważnym tematem, często podejmowanym przez filmowców w ubiegłym roku, jest komercjalizacja wspinaczki himalajskiej. O tym zjawisku opowiadają filmy Exposed to Dreams oraz High Tension (obraz wyświetlany w ramach cykluReel Rock Tour 8). Oprócz znakomitych filmów zaprosiliśmy także znakomitych gości. Dariusz Załuski ma za sobą wyjątkowo bogaty sezon znaczony m.in. udziałem w wyprawie na Shishapangmę oraz udział w zimowej wyprawie na Nangę Parbat. Krzysztof Wielicki to osoba, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Podczas swojej prelekcji przybliży widzom najbardziej gorący temat, którym żyje środowisko alpinistyczne, czyli zimową wyprawę na K2” – informuje organizator.

Ostatni wieczór poświęcony będzie Arturowi Hajzerowi – wybitnemu himalaiście, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy. O swoim przyjacielu opowiadać będą jego przyjaciele i współpracownicy.

Bilety:
3 zł – na Prolog
10 zł – na prelekcje
16 zł – na pojedyncze projekcje i bloki filmowe
67 zł – karnety (rezerwacje tylko osobiście, telefonicznie bądź mailowo. Odbiór zarezerwowanych karnetów najpóźniej do 04.03. włącznie, a biletów najpóźniej na 30 minut przed projekcją/spotkaniem. Rezerwacje nieodebrane w terminie zostaną skasowane).

Nadchodzące wydarzenia w cyklu:

Piątek 7 marca:

19:30 | Prolog 7. Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich

Piątek 14 marca:

18:00 | Two on K2 + Wyprawa na Everest

20:30 | Shishapangma na nartach i zimowa Nanga Parbat – prelekcja Dariusza Załuskiego

Sobota 15 marca:

15:45 | Nasz Kasprowy + Niedźwiedź – władca gór

18:00 | Pura Vida

20:15 | Co z tym zimowym K2? – prelekcja i spotkanie z Krzysztofem Wielickim

Niedziela 16 marca:

15:30 | The Last Great Climb + Exposed to Dreams + Nanga Dream

18:00 | Reel Rock Tour 8

20:30 | Wspomnienie o Arturze Hajzerze: J.Majer, K.Wielicki, S.Pisarek

 

Strona wydarzenia: http://rialto.katowice.pl/wydarzenia/?type=Cykl&eventId=91

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też