25 listopada 2012

To w Polsce zdarzają się lawiny? Kurs lawinowy dla miłośników sportów zimowych i gór

To w Polsce zdarzają się lawiny? Kurs lawinowy dla miłośników sportów zimowych i gór
Autor: Sean Gillies, Licencja: CC BY

W tym roku już po raz piąty Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu i TOPR organizuje akcję o nazwie „Never Stop Exploring Safely”. Wszyscy miłośnicy sportów zimowych i gór będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniu lawinowym, na którym uzyskają podstawową wiedzę z zakresu planowania wypraw, oceny zagrożenia, obsługi sprzętu ratowniczego oraz zasad jakimi trzeba kierować się w razie wypadku lawinowego.

 „Kursy lawinowe to podstawowa wiedza dla wszystkich, którzy chcą odkrywać piękno gór zimą.  Akcja Never Stop Exploring Safely Polskiego Stowarzyszenia Freeskiingu we współpracy z TOPR oraz partnerami ma na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa lawinowego wszystkich młodych duchem narciarzy i snowboardzistów. Podczas niekomercyjnych szkoleń zdobędą oni wiedzę oraz umiejętności związane z zagrożeniami lawinowymi, by móc bezpiecznie poszerzać swoje horyzonty” – czytamy na stronie organizatorów.

W sezonie 2012/2013 odbędzie się 9 kursów na poziomie podstawowym, 2 kursy zaawansowane oraz kurs freeturowy adresowany do tych osób, które mają zamiar zdobyć lub poszerzyć umiejętności związane z uprawianiem turystyki wysokogórskiej. Wszystkie szkolenia prowadzone są przez ratowników TOPR i trwają we wskazanych terminach od piątku po południu do niedzieli po południu. Koszt kursu podstawowego to 310 zł, zaawansowanego i skiturowego 400 zł.

Akcja „Never Stop Exploring Safely” to nie tylko same szkolenia, ale również kampania informacyjna, której celem jest propagowanie wiedzy związanej z turystyką górską zimą lub freeridem.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora: http://www.kursylawinowe.pl/s/info-10.html

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też