20 maja 2013

Slajdowisko „Kajakiem w poprzek Bałtyku”

Slajdowisko „Kajakiem w poprzek Bałtyku”
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

22 maja o godz. 20:15 w Auli Starego BUW-u w Warszawie odbędzie się slajdowisko „Kajakiem w poprzek Bałtyku”. Gośćmi honorowymi spotkania będą Aga i Piotr Wójcik. Organizatorem wydarzenia jest Studencki Klub Górski UW.

„You must be very brave or VERY, VERY stupie”. Tak pewien sympatyczny, starszy dżentelmen spotkany w parku Djurgarden w Sztokholmie skomentował nasz zamiar przepłynięcia kajakami z tegoż  Sztokholmu do Turku – historycznej stolicy Finlandii za pomocą składanych kajaków, które na jego oczach montowaliśmy do kupy na wolnym kawałku trawnika. Fakt, kajaki miały ponad 30 lat i po naszych przeróbkach bynajmniej nie prezentowały się solidniej, ale byliśmy pewni, że dadzą radę – w końcu przez kilka miesięcy każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na ich przystosowanie do morskiej podróży. Tylko czy aby to MY nie wymiękniemy pierwsi? Serdecznie zapraszamy na naszą krótką relację z dość nietypowego „spływu” kajakowego – z udziałem fok, orłów bielików oraz gigantycznych ilości komarów, mrówek i promów pasażerskich – tak na wtorkowe slajdowisko zapraszają goście honorowi spotkania.

Wstęp wolny
Miejsce: Aula Starego BUW-u, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Strona organizatora wydarzenia: http://www.skg.uw.edu.pl/slajdowiska#Kajakiem

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też