20 maja 2013

Slajdowisko „Kajakiem w poprzek Bałtyku”

Slajdowisko „Kajakiem w poprzek Bałtyku”
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

22 maja o godz. 20:15 w Auli Starego BUW-u w Warszawie odbędzie się slajdowisko „Kajakiem w poprzek Bałtyku”. Gośćmi honorowymi spotkania będą Aga i Piotr Wójcik. Organizatorem wydarzenia jest Studencki Klub Górski UW.

„You must be very brave or VERY, VERY stupie”. Tak pewien sympatyczny, starszy dżentelmen spotkany w parku Djurgarden w Sztokholmie skomentował nasz zamiar przepłynięcia kajakami z tegoż  Sztokholmu do Turku – historycznej stolicy Finlandii za pomocą składanych kajaków, które na jego oczach montowaliśmy do kupy na wolnym kawałku trawnika. Fakt, kajaki miały ponad 30 lat i po naszych przeróbkach bynajmniej nie prezentowały się solidniej, ale byliśmy pewni, że dadzą radę – w końcu przez kilka miesięcy każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na ich przystosowanie do morskiej podróży. Tylko czy aby to MY nie wymiękniemy pierwsi? Serdecznie zapraszamy na naszą krótką relację z dość nietypowego „spływu” kajakowego – z udziałem fok, orłów bielików oraz gigantycznych ilości komarów, mrówek i promów pasażerskich – tak na wtorkowe slajdowisko zapraszają goście honorowi spotkania.

Wstęp wolny
Miejsce: Aula Starego BUW-u, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

Strona organizatora wydarzenia: http://www.skg.uw.edu.pl/slajdowiska#Kajakiem

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę