7 stycznia 2013

Mityng wspinaczkowy BMC w Kornwalii 12-19.05.2013 – zgłoszenia do 15 stycznia

Mityng wspinaczkowy BMC w Kornwalii 12-19.05.2013 – zgłoszenia do 15 stycznia
Autor: Laurel Fan, Licencja: CC-BY-SA

 W dniach 12-19 maja 2013 roku w Cornawlii odbędzie się mityng wspinaczkowy BMC. Dzięki British Mountaineering Council dwie osoby zrzeszone w PZA będą miały możliwość uczestniczyć w BMC International Sea Cliff Climbing Meet 2013. Być może to Ty znajdziesz się w tym gronie.

 Do wzięcia udziału w mityngu może zgłosić się każda osoba, która jest zrzeszona w klubie należącym do PZA. Ponadto trzeba posiadać wykaz przejść zawierający skalne drogi wymagające użycia własnej asekuracji na poziomie min. VI.2 / 5.11b / 6aE3.

 Mityng wspinaczkowy BMC odbędzie się w The Count House w Bosigran (Cornwalia, Wielka Brytania). Koszt uczestnictwa w imprezie, z zakwaterowaniem i wyżywieniem, w większości sponsoruje BMC. Natomiast wymaganą opłatę w wysokości 115 GB od uczestnika imprezy ponosi PZA. Osoby, które wezmą udział w mityngu ponoszą jedynie koszty dojazdu do stacji kolejowej Penzance w Wielkiej Brytanii.

 W programie wspinaczki oraz wykłady i dyskusje. Celem Mityngu BMC jest m.in. zacieśnianie więzów przyjaźni pomiędzy wspinaczami różnych narodowości oraz zbudowanie platformy służącej wymianie doświadczeń oraz dyskusji na temat wspinania i zagadnień z nim związanych.

 Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o przesłane zgłoszenia, w którym zawarte będą następujące informacje: ilość sezonów wspinaczkowych, poziom trudności RP/OS pokonywanych na sportowych drogach ubezpieczonych, poziom trudności RP/OS pokonywanych na drogach z asekuracją tradycyjną, nazwy odwiedzanych rejonów wspinaczkowych. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 stycznia na adres: kww@pza.org.pl. Ponadto należy zaktualizować wykaz przejść na stronie PZA:  http://www.pza.org.pl/kww/index.acs?id=136965

 Dodatkowe informacje:  http://pza.org.pl/download/1711095.pdf

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też