24 kwietnia 2013

Wyprawa do Japonii – warsztaty podróżnicze dla dzieci

Wyprawa do Japonii – warsztaty podróżnicze dla dzieci
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: CC-BY-SA

 W piątek 26 IV w warszawskiej MaMa Cafe na Wilczej odbędą się warsztaty podróżnicze „Wyprawa do Japonii”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Zapraszamy na wyprawę do Japonii, kraju wschodzącego słońca i kwitnącej wiśni. Odkryjemy Japonię w różnych porach roku. Podobnie jak Japończycy, pozachwycamy się wiosenną kwitnącą sakurą, a także spróbujemy jesiennych owoców persymony. Pobawimy się podobnie jak japońskie dzieci i poszukamy odpowiedzi na pytania, jak wygląda ich dzień, kiedy obchodzą dzień dziecka oraz czemu w szkołach nie uczą się literek, tylko malują znaki. Odkryjemy Japonię w różnych porach roku i zobaczymy, co Japończyków zachwyca wiosną, a co jesienią. Sprawdzimy, co z naszego otoczenia pochodzi z Japonii, pooglądamy japońskie stroje, a może wspólnie przygotujemy jakąś japońską potrawę i spróbujemy zjeść ją pałeczkami? – piszą o warsztatach organizatorzy.

Koszt zajęć: 20 zł
Zapisy: emiia.kustra@gmail.com (przy zapisie należy podać wiek dziecka)
Zajęcia poprowadzą: Emilia Kustra, Paulina Woźniak-Rekucka
Adres: MaMa Cafe, ul. Wilcza 27 b, Warszawa

Strona wydarzenia: http://fundacjamama.pl/index.php?mnu=5&id=505

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też