18 stycznia 2013

XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2013

XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2013
Licencja: Domena publiczna

W II i III odbędzie się XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2013. Ceremonia otwarcia imprezy będzie miała miejsce 9 II na Rynku w Ustrzykach Dolnych. Poszczególne konkurencje Olimpiady rozgrywane będą w większości w trzech miastach Województwa Podkarpackiego, w: Sanoku, Ustrzykach Dolnych oraz Dębicy.

Zawodnicy biorący udział w XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2013 będą rywalizować w 12 sportach, wśród nich są: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie – tor długi, łyżwiarstwo szybkie – short track, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne – biegi, narciarstwo klasyczne – kombinacja norweska, narciarstwo klasyczne – stoki, saneczkarstwo – tor lodowy oraz snowboard.

 W imprezie weźmie łącznie udział ponad 1450 uczestników, trenerów oraz sędziów. Patronat honorowy nad XIX Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w Sportach Zimowych Podkarpackie 2013 objęła Joanna Mucha – Minister Sportu i Turystyki. Organizatorem olimpiady jest Podkarpacka Wojewódzka Federacja Sportu w Rzeszowie.

 Kalendarz imprezy:

5-10 II – biegi narciarskie
6-7 II – curling
8-10 II – łyżwiarstwo szybkie, tor długi
15-16 II – łyżwiarstwo figurowe
18-20 II – łyżwiarstwo szybkie, short track
22-24 II – snowboard
26 II – III marca – hokej na lodzie
1-3 III – narciarstwo alpejskie

Strona organizatora: www.podkarpackie2013.pl

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też