15 lipca 2019

Koszt ubezpieczenia turystycznego – ile wynosi i co go warunkuje?

Koszt ubezpieczenia turystycznego – ile wynosi i co go warunkuje?

Ceny ubezpieczeń turystycznych mocno się różnią. Wpływ na to zróżnicowanie ma kilka zasadniczych czynników i są to czynniki związane ze specyfiką wyjazdu. Zobacz, ile trzeba zapłacić za polisę turystyczną.

Co wpływa na cenę polisy turystycznej?

Koszt polisy turystycznej warunkują różne czynniki, a ich znaczenie jest różne w zależności od oferty.

  • Kierunek podróży – na tańszą polisę można liczyć w przypadku podróżowania po Europie, a wyjazd poza granice starego kontynentu automatycznie zwiększa wysokość składki. Istotne jest też, do jakiego kraju jedziesz, czy do spokojnej Holandii, czy do jednego z niebezpiecznych krajów Bliskiego Wschodu.

  • Cel podróży – różnice w cenie polis zależą od rodzaju aktywności, jaką podejmujesz. Bardziej zagrożone są aktywności takie jak praca fizyczna, narciarstwo czy sporty ekstremalne, a mniej niebezpieczne będzie zwyczajne zwiedzanie. Stopień niebezpieczeństwa jest związany z prawdopodobieństwem konieczności wypłaty odszkodowania i tym samym wysokością składki.

  • Długość wyjazdu – im krótszy jest wyjazd, tym mniejsze jest ryzyko wypadku, a tym samym niższa jest cena ubezpieczania wyjazdowego.

  • Wiek ubezpieczonego – im starsza jest ubezpieczona osoba, tym większe jest ryzyko wypadku czy nagłej choroby. Z kolei ubezpieczeni do 25 roku życia mogą często liczyć na zniżki wynikające z mniejszego prawdopodobieństwa wypadku.

  • Stan zdrowia ubezpieczonego – jeśli osoba wykupująca ubezpieczenie jest przewlekle chora, musi poinformować o tym ubezpieczyciela, bo przewlekła choroba jest równoznaczna z droższym ubezpieczeniem.

  • Zakres ochrony – tańsze jest zawsze ubezpieczenie w podstawowej wersji, czyli obejmujące koszty leczenie i następstwa nieszczęśliwych wypadków. Za dodatkową ochronę trzeba dodatkowo dopłacić.

Każde ubezpieczenie turystyczne online https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/ określa wysokość składki na podstawie własnego algorytmu.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie na terenie kraju może kosztować ok. 1-2 zł dziennie, natomiast za granicą ok. 2-6 zł dziennie. Na czas tygodniowego wyjazdu do Chorwacji w celu zwiedzania trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 20-30 zł, natomiast za tygodniowy wyjazd połączony ze skokami spadochronowymi trzeba już będzie zapłacić ok. 200 zł.

Osoby do 25 roku życia mogą otrzymać nawet na 50% zniżki podczas zawierania umowy ubezpieczenia, natomiast ubezpieczający w wieku powyżej 65-70 lat muszą się liczyć ze zwyżką w wysokości od 50 do nawet 100%.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile będzie kosztowała Twoja polisa, porównaj oferty na stronie http://www.polisaturystyczna.pl.

O autorze
redakcja

Zobacz też

Majówka z PKP

Długi weekend majowy tuż, tuż! Część z nas wybiera się w podróże po Polsce...
Majówka z PKP