9 miejsc, w które można uciec przed zimą

Gdy na dworze śnieg, deszcz i plucha marzy się nam ucieczka, choćby na kilka dni do miejsca słonecznego i ciepłego. Tam, gdzie zima nie będzie mieć nad nami władzy i gdzie nie trzeba będzie spędzać wieczorów owiniętym w gruby koc i z kubkiem herbaty w rękach. Marzą się miejsca kolorowe, gorące, gdzie można posiedzieć na plaży lub po prostu wygrać się w promieniach słońca. Oto kilka z nich.

#1. Andaluzja

Południowa Hiszpania to miejsce, gdzie można nie tylko wypoczywać nad brzegiem morza ale także zwiedzać wspaniałe zabytki. Latem temperatury sięgają tu przeszło 30 stopni co nie pozwala w pełni cieszyć się z możliwości oglądania tych wspaniałych miejsc. Za to zimą, kiedy temperatura spadnie do około 20 stopni można do woli poznawać jej uroki. Sewilla, Kordoba, Grenada czy Malaga bez trudu wypełnią nawet tygodniowy pobyt. A ponieważ temperatury są ciągle dość wysokie (przynajmniej jak na warunki zmarzniętego Polaka) to południowe godziny z powodzeniem spędzać można na złotych plażach.

9 miejsc, w które można uciec przed zimą
Autor: rotellini luciano, Licencja: Domena publiczna


Podobne ciekawostki

10 najgłębszych rzek na świecie

Większość zestawień dotyczących rzek przedstawia ich długość, wielkość dorzecza, ilość dopływów czy szybkość przepływu...
10 najgłębszych rzek na świecie