7 września 2017

Kraków z dzieckiem – co warto zobaczyć?

Kraków z dzieckiem – co warto zobaczyć?
Licencja: Copyright

Zwiedzanie magicznego Krakowa z dzieckiem może być problematyczne. Zabytki i muzea atrakcyjne dla dorosłych mogą okazać się dla dzieci zwyczajnie nudne, a z kolei super-atrakcje dla najmłodszych np. aqua parki czy parki linowe mogą rozczarować ich rodziców. Jak więc sprawić, by wilk był syty i owca cała? Na mapie podróży po stolicy Małopolski warto umieścić miejsca, które łączą w sobie elementy rozrywki zarówno dla małych jak i dużych.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Nazwany po sławnym pisarzu interaktywny park doświadczeń jest zdecydowanie jednym z punktów wspólnych dla młodych i starszych turystów. Można w nim wspólnie przeprowadzić różne eksperymenty, które obrazują zasady mechaniki, oddziaływania fizyczne oraz sposób działania popularnych mechanizmów. W Ogrodzie Doświadczeń znajduje się również labirynt, z którego wydostanie się będzie nie lada przygodą! Całość jest częścią Muzeum Inżynierii Miejskiej, w którym dorośli odwiedzający  mogą podziwiać zabytkowe autobusy i tramwaje.

HistoryLand

Jak zainteresować historyków, dorosłych i dzieci? Zbudować makiety z klocków Lego przedstawiające historyczne wydarzenia. Położone w starym dworcu PKP Interaktywne Centrum Odkrywania Historii Polski i Polaków www.historyland.pl jest świetną, interaktywną rozrywką. Na miejscu na wszystkich czekają pokazy holograficzne oraz interaktywne rozrywki, np.  możliwość wskoczenia w buty kapitana okrętu w bitwie pod Oliwą lub wzięcie udziału w bitwie pod Grunwaldem. Miejsce idealne na rodzinne wycieczki z dzieckiem, pełne dynamicznych atrakcji o edukacyjnej wartości.

Selfielandia

Kto nie marzy o zdjęciu z gorylem albo słoniem? Dokładnie takie atrakcje oferuje Selfielandia – serce dzikiej puszczy bijące w samym centrum Krakowa. W środku można nakarmić małe słoniątko, przytulić się do goryla, poznać prehistoryczny świat dinozaurów, pogłaskać aligatora – a to ledwie kilka przykładów z wielu atrakcji! No i ze wszystkimi zwierzętami obowiązkowe jest zrobienie sobie selfie.

Smocza Jama

Legenda o sprytnym szewczyku Dratewce i o tym, jak pokonał złego smoka, który nękał Kraków, jest jedną z najbardziej znanych polskich legend. Nic tak nie rozpali fantazji najmłodszych jak świadomość, że sami mogą być przez chwilę Dratewką i zobaczyć Smoczą Jamę na Wawelu, w które, podobno,  mieszkał niedobry, ziejący ogniem jaszczur. A dla dorosłych jest to okazja, by znów poczuć się jak dziecko i przypomnieć sobie historie opowiadane przez rodziców lub dziadków.

Żywa Pracownia

Niesamowicie kreatywna pracownia, która skupia dookoła siebie lokalnych artystów i rzemieślników, a jeszcze do tego pozwala z nimi tworzyć i pracować? Drugiego takiego miejsca nie ma! Twórcze warsztaty z tradycyjnego, krakowskiego i karpackiego rzemiosła, budowanie ekologicznych instrumentów, śpiewanie i haftowanie, a wszystko to nawiązuje do motywu przewodniego: miejscowego folkloru.

O autorze
redakcja

Zobacz też