23 sierpnia 2013

Dzień Litewski w ramach Kulturalnych Spotkań Mniejszościowych

Dzień Litewski w ramach Kulturalnych Spotkań Mniejszościowych
Autor: http://www.poludnik18.pl/index.php/2013-05-22-11-24-53, Licencja: Domena publiczna

W sobotę 24 sierpnia w gdańskiej kawiarence podróżniczej Południk 18 odbędzie się „Dzień Litewski”. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Kulturalne Spotkania Mniejszościowe” współfinansowanego ze  środków Miasta Gdańsk.

„Główną ideą projektu jest przybliżenie mieszkańcom Gdańska kultury, tradycji i historii osiedlania się na ziemi gdańskiej zamieszkujących ją mniejszości narodowych. W ramach projektu przeprowadzimy cykl 10-ciu spotkań z różnymi grupami. Tematyka każdego spotkania obejmować będzie takie tematy jak: historia osiedlania się poszczególnych mniejszości narodowych w Gdańsku, baśnie, legendy i podania mniejszości narodowych, kuchnia i tradycje kulinarne mniejszości narodowych, języki mniejszości narodowych, religia, naród, tożsamość, poezja, muzyka i taniec. Po każdych zajęciach zorganizowana zostanie trwająca 2 tygodnie wystawa fotograficzna dokumentująca kulturę, tradycje i historię prezentowanej mniejszości narodowej. W ramach projektu przygotowana zostanie również specjalna strona internetowa poświęcona prezentowanym mniejszościom narodowym, na której zmieszczone zostaną dostarczone przez prelegentów materiały oraz zdjęcia z przeprowadzonych zajęć” – informują organizatorzy wydarzenia.

Południk 18 Cafe & Tea to herbaciarnio-kawiarnia położona w samym sercu gdańskiego Starego Miasta. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego czy chce tylko wypić kawę bądź herbatę delektując się wyśmienitym ciastem domowego wypieku lub wspaniałym deserem owocowo-lodowym, skosztować regionalnego piwa lub wina, czy po prostu chce posłuchać o podróżach a może nawet samemu o nich opowiedzieć.

Miejsce: Kawiarnia-herbaciarnia Południk 18, ul. Garncarska 7/8/9, Gdańsk

Strona wydarzenia: http://www.poludnik18.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2013/08/31/74/32%7C33%7C34%7C35%7C36%7C37%7C38%7C59%7C63/kulturalne-spotkanie-mniejszosciowe?Itemid=105, http://www.poludnik18.pl/index.php/2013-05-22-11-24-53

O Dniu Litewskim na stronie organizatora: http://www.poludnik18.pl/index.php/home/dzien-litewski

 

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też