18 grudnia 2012

Ryanair: nowe trasy z Katowic

Ryanair: nowe trasy z Katowic

Linie lotnicze Ryanair coraz prężniej działają na polskim rynku. Tydzień temu przewoźnik ogłosił otwarcie swojej nowej bazy w Krakowie oraz rozwój siatki połączeń z lotniska w Balicach, Modlinie i Wrocławiu. Dzisiaj zapowiedziane zostały kolejne trzy nowe destynacje, które wystartują w sezonie letnim (od 1 kwietnia 2013 roku). Z Katowic będziemy mogli dostać się do Hiszpanii (Barcelona, Alicante) oraz Grecji (Kreta).

Rejsy do Barcelony obsługiwane będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki, do Alicante raz w tygodniu – w poniedziałki. Obecnie do stolicy Hiszpanii dostać można się za pomocą węgierskiego przewoźnika. WizzAir na trasie Katowice-El Part operuje od 2 do 4 razy w tygodniu. Od 6 kwietnia, w każdą sobotę, polecieć będzie można z Katowic do Chanii na Krecie.

Na początku miesiąca Ryanair ogłosił również uruchomienie rejsów z Katowic do Edynburga. Rozpoczną się one 31 marca 2013 roku. Połączenie do Szkocji będzie realizowane dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też

III Oko Podróżnika

9 II obędzie się III Oko Podróżnika w warszawskim Aroma Espresso Barze. Organizatorzy zapewniają:...
III Oko Podróżnika