13 stycznia 2013

7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij” 2013

7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij” 2013
Licencja: Domena publiczna

Tradycyjnie 11 dni potrawa tegoroczna siódma edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży „Włóczykij”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Republika Międzyodrza oraz Gryfiński Dom Kultury. W dniach 21 II – 3 III zaprezentuje się ponad 120 gości. Spotkamy tu reportażystów, alpinistów, etnografów, miłośników sportów ekstremalnych, podróżujących filmowców, regionalistów, autostopowiczów i innych.

 Festiwal to prezentacje podróżnicze, filmy, koncerty muzyki alternatywnej, wycieczki po regionie, ekstremalny rajd na orientację „Włóczykij Trip Extreme”, huczny bal przebierańców – Bal Włóczykija, „Mały Włóczykij” adresowany dla dzieci oraz regionalne minitargi poświęcone Pomorzu Zachodniemu.

„Zaczynaliśmy skromnie. Pierwsza edycja festiwalu Włóczykij odbyła się w połowie lutego 2007 roku i trwała cztery dni. Około dziesięciu gości, kilka filmów z Iranu i Maroka, dwa koncerty. Ale to właśnie wtedy trzepnęło nas tak mocno, że do dzisiaj nie potrafimy się zatrzymać. Jesteśmy niczym tocząca się z góry kula, wchłaniająca różne tajemnicze i nie do końca odkryte światy. Widzimy je wszędzie – pod nogami, pod mikroskopem, na niebie, bagnach i dalekich kontynentach” – piszą organizatorzy o historii Festiwalu Miejsc i Podróży „Włóczykij”.

Karnety na festiwal dostępne są w sprzedaży od 17 XII 2012 w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie oraz można je nabyć za pomocą rezerwacji internetowej.

 Program festiwalu: http://wloczykij.com/index.php?plik=program

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też