7 lipca 2013

„National Geographic ODKRYWCA” dla dzieci na iPada

„National Geographic ODKRYWCA” dla dzieci na iPada
Autor: http://www.ngodkrywca.pl/magazyn.html, Licencja: Domena publiczna

W tym miesiącu National Geographic i Wydawnictwo Nowa Era prezentują europejską premierę światowego bestsellera wśród magazynów szkolnych – „National Geographic ODKRYWCA”.  Jest to zestaw zintegrowanych ze sobą materiałów edukacyjnych w wersji drukowanej, elektronicznej i multimedialnej zgodnych z nową podstawą programową. Powstał z myślą o uczniach klas 4-6 szkoły podstawowej, nauczycielach oraz świadomych rodzicach.

Jak zachęcić dzieci do czytania podczas wakacji? Z pomocą przychodzi pierwszy w Polsce multimagazyn na iPady dla dzieci, młodzieży i rodziców – „National Geographic ODKRYWCA”. Multimagazyn, bazując na pasji podróżniczej i niezwykłych materiałach National Geographic oraz edukacyjnym doświadczeniu wydawnictwa Nowa Era, zapewnia dzieciom wakacyjną zabawę z elementami przyjaznej edukacji. Multimagazyn jest dostępny bezpłatnie w sklepie App Store i zapowiada cykliczne wydania multimagazynu „National Geographic ODKRYWCA” na iPada, które zaczną ukazywać się od października tego roku. „National Geographic ODKRYWCA” zawiera cztery multimedialne artykuły napisane w sposób atrakcyjny dla dzieci, wzbogacone filmami, dźwiękami, galeriami zdjęć i interaktywnymi planszami. 

 1. Pandomania – zaglądamy do świata niedźwiedzi panda zamieszkujących górzyste tereny środkowych Chin. Dzięki krótkim filmikom możemy obserwować ich zachowanie, a nawet usłyszeć głos nowo narodzonej pandy! 
2. Współcześni rycerze – niezwykłe rekonstrukcje średniowiecznych bitew, wierne odtwarzanie sztuk walki, a nawet ówczesnych strojów – to temat dla pasjonatów historii! 
3. Przyjaciel na wakacjach – to artykuł multimedialny przygotowany przy współpracy z organizacją ekologiczną WWF Polska oraz z telewizją National Geographic Channel i Nat Geo WILD. Poznajemy tu 10 podstawowych zasad postępowania, którymi powinni kierować się właściciele psów, kotów i innych domowych zwierzaków podczas wakacji. 
4. New Land – czy wiesz, jak powstają wyspy? Materiał jest przygotowany w języku angielskim. Tekst został dla dzieci uproszczony przez specjalistów dydaktyki języka angielskiego, a trudniejsze słówka są wyjaśnione w słowniczku oraz czytane przez lektora. 

„National Geographic i Wydawnictwo Nowa Era prezentują europejską premierę światowego bestsellera wśród magazynów szkolnych.  National Geographic ODKRYWCA to magazyn tworzony z pasją odkrywców spod znaku żółtej ramki oraz ekspertów w edukacji. Powstał z myślą o uczniach klas 4-6 szkoły podstawowej, nauczycielach oraz świadomych rodzicach. National Geographic ODKRYWCA to zestaw zintegrowanych ze sobą materiałów edukacyjnych w wersji drukowanej, elektronicznej i multimedialnej zgodnych z nową podstawą programową. Każdy numer zawiera artykuły, których tematyka jest bezpośrednio związana z obszarami zainteresowań Towarzystwa National Geographic: przyrodą, historią oraz językiem angielskim. Każdy tekst opublikowany w czasopiśmie został wzbogacony scenariuszami lekcji, różnorodnymi kartami pracy, inspirującymi filmami oraz niepowtarzalnymi zdjęciami. National Geographic ODKRYWCA to społeczność osób niezmiennie ciekawych świata: pasjonatów, badaczy, eksplorerów, którzy zafascynowani są poznawaniem i nieustannym poszerzaniem horyzontów. Ten świat otwiera się przed uczniami. National Geographic ODKRYWCA. Budzi ciekawość” – informuje wydawca.

Spot będący zapowiedzią numeru „National Geographic ODKRYWCA”: http://www.youtube.com/watch?v=gf8bRx3tCLM&rel=0&showinfo=0

Bezpłatny multimagazyn ODKRYWCA na iPada do pobrania w Apple AppStore: https://itunes.apple.com/pl/app/national-geographic-odkrywca/id662873017?mt=8  oraz w salonach iSpot w całej Polsce: http://www.ispot.pl/Salony_iSpot_r202.html.

Oficjalna strona Programu Edukacyjnego „National Geographic ODKRYWCA”: http://www.ngodkrywca.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

SudetySKI

Lada dzień ruszy sezon zimowy. Narciarze i snowboardziści przygotowują już sprzęt do szaleństw na...
SudetySKI