22 października 2019

Obozy z Harrym Potterem – Zaczarowane Wakacje

Obozy z Harrym Potterem – Zaczarowane Wakacje

Organizatorzy turystyki dziecięcej bacznie obserwują trendy wśród dzieci i młodzieży. Wiele z nich trwa chwilę tzw. 5 minut. Są jednak filmy, seriale, bajki, książki, które są tak unikatowe, że ich popularność nie mija. Tak jest z serią książek o Harrym Potterze. Ta powieść tak spodobała się dzieciom, młodzieży, a nawet dorosłym, że Harrego Pottera spotkać można dzisiaj niemal wszędzie. Powieść została zekranizowana z wielkim sukcesem. Wizerunek Harrego Pottera i całego czarodziejskiego świata wykorzystywany jest w grach, różnego rodzaju gadżetach, a nawet parkach rozrywki.

Gdzie na obóz?

Nic w tym dziwnego, że i organizatorzy turystyki dziecięcej sięgnęli po ten motyw. Obozy z Harrym Potterem to sposób na najlepsze wakacje fanów tego niesamowitego czarodzieja. Organizowane są one głównie latem dla dzieci w wieku 8-13 lat. Najchętniej wybierane lokalizacje znajdują się nad morzem, jeziorami czy też w górach. Kogis Portal Turystyki Dziecięcej przygotował już ofertę letnią 2020, w której właśnie można znaleźć obóz z Harrym Potterem w trzech całkiem różnych miejscach. Są to: Hartowiec nad jeziorem Hartowieckim (Warmia i Mazury), Stegna nad morzem oraz Święta Katarzyna w górach świętokrzyskich. Dzięki temu każdy wielbiciel Harrego Potteta będzie mógł wybrać tę tematykę w swojej wymarzonej scenerii.

Sposób na wakacje

Obozy z Harrym Potterem to gwarancja bezpiecznych i pełnych atrakcji wakacji. Wszystko to w towarzystwie rówieśników o tych samych upodobaniach! Na obozie z Harrym Potterem nie zabraknie zajęć artystycznych takich jak tworzenie czarodziejskiego kapelusza, zaczarowanej różdżki, unikatowego amuletu, a nawet skonstruowanie wspólnego herbu domu magii. Wiele zajęć na obozie z Harrym Potterem dotyczy wiary w siebie, sposobów radzenia sobie ze stresem oraz trudnymi sytuacjami, a nawet jak rozwiązywać konflikty i odczytywać mowę ciała. Dla wszystkich aktywnych obozowiczów wiele frajdy przyniosą takie zajęcia jak siatoczary, turnieje zaczarowanego ping-ponga, magiczne biegi na czas oraz uwielbiana rozgrywka czarodziejów  Quidditch! Na obozach z Harrym Potterem każdy uczestnik pozna tajemnie pismo, a także stworzy zielnik czarodziejów. Zajęcia są bardzo urozmaicone, wiele z nich jest tak skonstruowanych aby były imitacją tych prowadzonych w Hogwarcie.

Co jeszcze może zyskać dziecko

Obozy z Harrym Potterem to również spacery, zabawy integracyjne, dyskoteki, ogniska, rozgrywki sportowe, wspólne czytanie książek, wieczorne seanse filmowe, gry terenowe, wycieczki i wiele więcej. Na obozach nad morzem lub nad jeziorem dzieci do dyspozycji mają plaże, a więc kąpiele to codzienny, bardzo lubiany punkt programu. W przypadku obozów w górach dzieci mają zaplanowane  wiele wędrówek, podczas których delektować się mogą zapierającymi dech w piersiach widokami. Na obozie letnim z Harrym Potterem w Świętej Katarzynie dzieci będą miały udostępniony basen, a więc i tutaj kąpieli nie zabraknie!  Jeziora stanowią również świetne miejsce do zapoznania się ze sportami wodnymi – kajaki, rowerki wodne i wiele więcej.

Zwiedzaj świat z Harrym

Wycieczki organizowane na obozach z Harrym Potterem są świetnym sposobem na pokazanie uczestnikom największych i najciekawszych atrakcji okolicy. Obozy mają również charakter poznawczy. Otwierają obozowiczów na nowe, często im nieznane przeżycia. Pokazują, jak różnorodna jest Polska oraz to, że nawet tuż za domem można odkryć jakieś piękne i niepowtarzalne miejsce. Wystarczy się dobrze rozejrzeć.

Obóz z Harrym Potterem to nie tylko sposób na idealne, pełne wrażeń wakacje ale także szkoła samodzielności. Mimo, że dzieci są ciągle pod opieką to jednak muszą poradzić sobie z rozłąką z rodzicami. Bardzo często w wieku 8-10 lat jest to pierwsza samodzielny wyjazd dziecka. Tematyka Harrego Pottera może zachęcić małego wielbiciela tego niezwykłego chłopca, chociażby przez fakt, że Harry, Ronn oraz Hermiona przybyli do szkoły magii również w bardzo młodym wieku.

Poznaj przyjaciół o tych samych zainteresowaniach

Nawiązywanie znajomości to kolejna kwestia. Mimo, że kadra prowadzi zajęcia integracyjne, to nie może nikogo zmusić do przyjaźni. Dzieci same nawzajem się poznają i znajdują swoje bratnie dusze. Harry Potter bardzo cenił przyjaźń, z całą pewnością każdy jego wielbiciel marzy o tak zgranej paczce jaką stanowił czarodziej wraz z Ronnem i Hermioną. Obozowe znajomości bardzo często przeradzają się w przyjaźnie.

Obóz z Harrym Potterem to wielka przygoda, zapewniająca niezliczoną ilość atrakcji. Organizatorzy stają na głowie aby spełnić wymagania dzieci, co nie jest takie łatwe. Wiele dzieci rozpoczynając przygodę z koloniami, kończy ją jako już młodzież. Pierwszy wyjazd zapoznawczy staje się już tradycją. Co roczne wyjazdy, często z nowo poznanymi przyjaciółmi. Obóz z Harrym Potterem tak jak inne tego typu wyjazdu bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, na jego umiejętności społeczne, a także charakter. Obozy dla dzieci są bardzo fajną odskocznią od życia codziennego. Warto zapewnić takie chwile swojemu dziecku, chociaż raz w roku. Wakacje są na to idealnym czasem – radości i zabawy.

O autorze
redakcja

Zobacz też