25 marca 2013

Zajrzyj do świata fantasy!

Zajrzyj do świata fantasy!
Autor: Oskar Usarek, Licencja: Copyright

Wszystko zaczęło się w roku 2008, kiedy to kilku miłośników gier fanatasy z Przemyskiej Gildii Fantastyki postanowiło wybudować Wioskę Fantasy w Końkowcach, miejscowości położonej niedaleko Przemyśla. Replika średniowiecznej osady obronnej powstała przy wsparciu unijnego programu „Młodzież w działaniu”, wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Ziemi Przemyskiej – młodzi zapaleńcy zajmują się obecnie organizacją gier terenowych, larpów oraz imprez tematycznych o średniowiecznej stylistyce. Pomysłodawcy projektu kontynuują budowę z własnych środków. W najbliższych planach mają zagospodarowanie części pobliskiego lasu, budowę kuźni, sześciu dodatkowych chat i kilku ziemianek.

Wioska Fantasy położona jest na niewielkim, stopniowanym wzniesieniu, niedaleko lasu. Dostać można się do niej przez drewniany mostek przerzucony nad fosą. Po prawej stronie zbocza stoją trzy chaty większe, a wyżej trzy mniejsze. Po lewej stronie nad samym stawem znaleźć można z kolei trzy chatki dla rybaków. Nad zabudowaniami góruje warowny gród z dziedzińcem, otoczony wieżami i palisadą.

Brzmi nieźle? W tegoroczny długi weekend majowy w Wiosce Fantasy odbędzie się kilkudniowa impreza, która jest doskonałą okazją ku temu, by zobaczyć wszystko na własne oczy.

Program:

1 maja

– dzień otwarty Wioski Fantasy – przygotowane atrakcje oraz jarmark średniowieczny.

2 maja

– larp Dungeons & Dragon „Bohaterowie Waszych Opowieści”

– wieczór Sztuk Wszelakich

3 maja

 – larp Wiedźmin „Bitwa o gród”

– larp Warhammer „Wieczorny Turniej Klasy Wszelkiej”

4 maja

– larp Legenda 5 Kręgów „Festiwal w Sunda Mizu Mura”.

5 maja

– Majowe Fantastyczne Ruszenie Fotograficzne – otwarty plener fotograficzny

Więcej informacji o Majówce

Strona Wioski Fantasy 

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też