4 lipca 2018

Fototapeta z mapą świata, czyli dekorujemy pokój podróżnika

Fototapeta z mapą świata, czyli dekorujemy pokój podróżnika
Licencja: Copyright

Jeśli podróżowanie jest Twoim żywiołem, a nowe miejsca odwiedzasz z prędkością światła, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Powiemy Ci, jak urządzić pokój, by cieszyć się idealnie dopasowanym do swojej osobowości wnętrzem, gdy akurat nigdzie nie wyjeżdżasz i nabierasz sił przed kolejną wyprawą. Będzie oryginalnie i inspirująco, a jedyne, czego potrzebujesz, to kartograficzna fototapeta. Mapa na ścianie? Oto nasza propozycja!

W dawnych czasach przed daleką wyprawą studiowało się mapę – samochodową lub turystyczną. Dzisiaj w tym celu otwieramy nową zakładkę w przeglądarce internetowej na komputerze lub telefonie i cały świat znajduje się na wyciągnięcie naszej ręki. I choć zmieniła się forma, z papierowej na elektroniczną, wciąż posiłkujemy się różnego rodzaju pomocami, by dotrzeć do celu naszej wyprawy. Jeśli więc marzysz o aranżacji mieszkania, które odzwierciedli Twoją pasję do poróżowania, to idealnym rozwiązaniem okaże się wizerunek całego świata lub wybranego kontynentu w formie fototapety 3D. Mapa świata zaskoczy Cię swoim nietypowym charakterem, który całkowicie zmieni dotychczasowy wystrój.

Piksele i hafty

Minimalizm w aranżacji ma wiele zalet. Tworząc oszczędne w wyrazie wnętrze mamy tylko tyle przedmiotów, ile jest niezbędne, o wiele łatwiej utrzymać nam porządek i ład, a do tego tak urządzona przestrzeń jest niezwykle efektowna i łatwo ją modyfikować drobnymi tylko elementami. Jeśli lubisz taką estetykę, w Twoim salonie powinna się znaleźć korespondująca fototapeta. Mapa świata w formie prostej grafiki to idealny pomysł na subtelną, ale jednocześnie efektowną i wyrazistą ozdobę. Przedstawienia kartograficzne odznaczają się bogactwem oznaczeń i kolorów, jeśli jednak ograniczymy je do minimum, zyskamy bardzo ciekawy efekt. Zamiast politycznej czy fizycznej mapy sięgnijmy po wzór, który w niezwykle uproszczony sposób prezentuje ziemię. Szczegółowy wizerunek z atlasu zastąpmy minimalistycznym przedstawieniem, na którym kontynenty składają się z drobnych punkcików, kwadracików przypominających piksele lub krzyżyków – takich, jakie wyszywa się na tkaninach, tworząc piękne hafty.

fototapeta mapa

redro.pl/fototapety/tematy/mapy/mapa-swiata/

Kolor na tapecie

Podróżowanie i poznawanie obcych państw i kultur wiąże się z zupełnie nowymi doznaniami i przeżyciami, które nas rozwijają, uczą, a także otwierają na świat. By i nasze mieszkanie stało się przystępne, radosne i motywujące do kolejnych wypraw, postawmy na kolorowe akcenty dekoracyjne. Soczyste barwy nie tylko nastroją Cię pozytywnie, ale wprowadzą także pogodną atmosferę do wnętrza. Na półkach możesz ustawić różnego rodzaju pamiątki ze swoich poprzednich wypraw – figurki, naczynia czy małe dzieł sztuki, a na ścianie? Oczywiście najlepsza okaże się fototapeta. Mapa w takim wydaniu może przyjąć dwie różne formy, obie tak samo wyraziste. Pierwszą jest typograficzny wzór. Tutaj kontynenty składają się z różnobarwnych napisów – nazw poszczególnych państw wpisanych w swoje granice. Druga propozycja to wizerunek o nieco bardziej stonowanych odcieniach, na którym każdy kraj zaznaczony jest kolorem w innej tonacji.

Bądź kreatywny

Jeśli podróżujesz na razie przede wszystkim po naszym kontynencie, by jak najlepiej poznać sąsiadujące kraje, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Jest to minimalistyczna w wyrazie fototapeta – mapa Europy w formie samych tylko konturów. Dlaczego proponujemy akurat takie rozwiązanie? Ponieważ uruchamiając naszą kreatywność, takie zwykłe przedstawienie zamienimy w unikalną ozdobę dokładnie odzwierciedlającą nasze dotychczasowe podróże. Co mamy na myśli? Wzór z samymi tylko granicami możemy własnoręcznie uzupełnić, zaznaczając miasta, w których już byliśmy. To świetny pomysł, bo Twoje wnętrze będzie się zmieniać wraz z każdą Twoją nową wyprawą. A jeśli nie jesteś pewien swoich manualnych zdolności, zdecyduj się na zgeometryzowaną fototapetę, która przypomina origami. Charakterystyczne zagięcia, pokrywające kontynent, zdynamizują wystrój i nadadzą mu ciekawego wyglądu.

fototapeta mapa do salonu

Mali podróżnicy

Na sam koniec przygotowaliśmy coś dla najmłodszych globtroterów. Jeśli pasję do podróżowania chcesz zaszczepić w swoim dziecku, niech w jego pokoju znajdzie się geograficzna fototapeta. Mapa powinna być dopasowana do jego wieku, by jak najlepiej spełniała swoją funkcję. Jeśli Twój szkrab jest jeszcze mały, zdecyduj się na rysunkowy wizerunek, na którym zamiast naukowych nazw znajdą się urocze rysunki. Doskonałą propozycją są sylwetki najprzeróżniejszych zwierząt, które znajdują się w miejscach swojego naturalnego występowania – na przykład panda w Chinach, łoś w Kanadzie, koala w Australii, a zebra i słoń w Afryce. Jeśli dziecko jest już nieco większe, zamiast zwierzaków możemy wybrać wzór z najsłynniejszymi zabytkami – Wieżą Eiffla, Statuą Wolności czy Big Benem. Taka ozdoba na ścianie z pewnością rozbudzi podróżnicze pasje w małym człowieku.
Mieszkanie prawdziwego globtrotera musi być wyjątkowe. Zamiast podążać za krótkotrwałymi trendami, zainspiruj się swoimi pasjami i spraw, by znalazły odzwierciedlenie w aranżacji. Doskonałym przykładem jest zaprezentowana w tym artykule fototapeta. Mapa w zaskakującej formie nie tylko urozmaici wystrój, ale stanie się także dla Ciebie znakomitą motywacją do wyznaczenia kolejnej trasy podróży!

O autorze
blank redakcja

Zobacz też