30 lipca 2013

Spotkanie podróżnicze pt. „Czy Świętokrzyskie czaruje?”

Spotkanie podróżnicze pt. „Czy Świętokrzyskie czaruje?”
Autor: http://poludnik18.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2013/08/08/61/32%7C33%7C34%7C35%7C36%7C37%7C38%7C59%7C63/czy-swietokrzyskie-czaruje?Itemid=105, Licencja: Domena publiczna

W czwartek 8 sierpnia o godz. 19:00 w gdańskim Południku 18 odbędzie się spotkanie podróżnicze pt. „Czy Świętokrzyskie czaruje?”. Kasia i Maciej Marczewscy, prowadzący bloga „Ruszaj w Drogę”, zabiorą nas w podróż po Polsce według znanej zasady: „cudze chwalicie – swego nie znacie”.

„Razem z naszymi prelegentami udamy się w podróż w Góry Świętokrzyskie. Kasia i Maciej pokażą jak na naszych oczach powstają kolejne turystyczne atrakcje Polski i że wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko aby przeżyć świetną przygodę. Kasia i Maciej przygotowali dla Was fotograficzno-filmową mieszankę inspirujących miejsc, ciekawych historii i opowieści o ludziach z pasją, którzy chcą rozwijać polską turystykę. Będzie to okazja do obejrzenia niepublikowanych filmów z ich podróży po Świętokrzyskim, zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie zadane w telewizyjnej kampanii reklamowej: „Czy Świętokrzyskie naprawdę czaruje?”- informują organizatorzy.

Kasia i Maciej Marczewscy to małżeństwo, które od czterech lat wykorzystuje każdą wolną chwilę, aby odkrywać kolejne zakątki i atrakcje Polski. Prowadzą serwis „Ruszaj w Drogę!” na którym promują polskie atrakcje. Komentują bieżące turystyczne wydarzenia, współpracują z pasjonatami i osobami zaangażowanymi w promocję swojego regionu. Na każdym kroku zachęcają do aktywnego spędzania czasu i poznawania naszego kraju, a na swoim przykładzie pokazują, że warto podróżować i wypoczywać w Polsce.

Organizatorzy informują, że w dniu prelekcji od godz. 17:30 obowiązują talony zakupowe w kwocie 10 zł od osoby, w całości do wykorzystania w barze na dowolne zamówienie.

Południk 18 Cafe & Tea to herbaciarnio-kawiarnia położona w samym sercu gdańskiego Starego Miasta. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego czy chce tylko wypić kawę bądź herbatę delektując się wyśmienitym ciastem domowego wypieku lub wspaniałym deserem owocowo-lodowym, skosztować regionalnego piwa lub wina, czy po prostu chce posłuchać o podróżach a może nawet samemu o nich opowiedzieć.

Miejsce: Południk 18, ul. Garncarska 7/8/9, Gdańsk

Strona wydarzenia: http://poludnik18.pl/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2013/08/08/61/32%7C33%7C34%7C35%7C36%7C37%7C38%7C59%7C63/czy-swietokrzyskie-czaruje?Itemid=105

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę