28 lipca 2013

Spotkanie podróżnicze pt. „Pojechana do Chin”

Spotkanie podróżnicze pt. „Pojechana do Chin”
Autor: http://www.poludnikzero.pl/index.php?x=news, Licencja: Domena publiczna

W środę 7 sierpnia o godz. 19:00 w warszawskim Południku Zero odbędzie się spotkanie podróżnicze pt. „Pojechana do Chin”. Gościem wieczoru będzie Ola Świstow, która opowie o działaniach „pozalogicznych”, przemycie mleka w proszku, ludziach kasownikach i innych smaczkach chińskiej rzeczywistości. 

Chińskie niecodzienne życie codzienne, komedie komunikacyjnych omyłek i kulturowe zawirowania. Podróżnicze ciekawostki, zdjęcia, pod których wpływem sam się pakuje plecak i opowieści o dużej zawartości motywacji do spełniania marzeń. O działaniach „pozalogicznych”, przemycie mleka w proszku, ludziach kasownikach i innych smaczkach chińskiej rzeczywistości, jak nakręcona będzie opowiadać i zdjęciami ilustrować, 
Ola Świstow, od 10 miesięcy w Chinach” – informują organizatorzy spotkania.

Czemu dwa w Chinach znaczy osiem?
Ile lat mają stuletnie jaja?
Czemu małych Chińczyków nie wozi się w wózkach?
Czym się jeździ w chińskich górach?
Co robi fasola w chińskim ciastku?
Czemu Chińczycy pokazują brzuchy?
Jaki jest idealny chiński mąż?
Czego nie umie chiński zły duch?

Za powodzenie wydarzenia mocno kciuki trzyma portal podróżniczy Monoloco: http://www.monoloco.pl/

Strona Oli Świstow: http://www.pojechana.pl

Południk Zero – wbrew pozorom znajduje się w samym centrum Warszawy! Jest to knajpa o profilu podróżniczym przy ul. Wilczej 25. To miejsce klimatyczne, przytulne, nieco o atmosferze górskiego schroniska, ze starymi fotelami, kaflowymi piecami, ściennym zegarem, licznymi mapami i książkami podróżniczymi. Przede wszystkim jednak jest to miejsce, gdzie dużo się dzieje: pokazy slajdów z wypraw, spotkania z podróżnikami, a także filmy, śpiewanki, koncerty i zajęcia dla dzieci.

Miejsce: Południk Zero, ul. Wilcza 25

Strona organizatora wydarzenia: http://www.poludnikzero.pl

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też