28 lipca 2013

Spotkanie podróżnicze pt. „Pojechana do Chin”

Spotkanie podróżnicze pt. „Pojechana do Chin”
Autor: http://www.poludnikzero.pl/index.php?x=news, Licencja: Domena publiczna

W środę 7 sierpnia o godz. 19:00 w warszawskim Południku Zero odbędzie się spotkanie podróżnicze pt. „Pojechana do Chin”. Gościem wieczoru będzie Ola Świstow, która opowie o działaniach „pozalogicznych”, przemycie mleka w proszku, ludziach kasownikach i innych smaczkach chińskiej rzeczywistości. 

Chińskie niecodzienne życie codzienne, komedie komunikacyjnych omyłek i kulturowe zawirowania. Podróżnicze ciekawostki, zdjęcia, pod których wpływem sam się pakuje plecak i opowieści o dużej zawartości motywacji do spełniania marzeń. O działaniach „pozalogicznych”, przemycie mleka w proszku, ludziach kasownikach i innych smaczkach chińskiej rzeczywistości, jak nakręcona będzie opowiadać i zdjęciami ilustrować, 
Ola Świstow, od 10 miesięcy w Chinach” – informują organizatorzy spotkania.

Czemu dwa w Chinach znaczy osiem?
Ile lat mają stuletnie jaja?
Czemu małych Chińczyków nie wozi się w wózkach?
Czym się jeździ w chińskich górach?
Co robi fasola w chińskim ciastku?
Czemu Chińczycy pokazują brzuchy?
Jaki jest idealny chiński mąż?
Czego nie umie chiński zły duch?

Za powodzenie wydarzenia mocno kciuki trzyma portal podróżniczy Monoloco: http://www.monoloco.pl/

Strona Oli Świstow: http://www.pojechana.pl

Południk Zero – wbrew pozorom znajduje się w samym centrum Warszawy! Jest to knajpa o profilu podróżniczym przy ul. Wilczej 25. To miejsce klimatyczne, przytulne, nieco o atmosferze górskiego schroniska, ze starymi fotelami, kaflowymi piecami, ściennym zegarem, licznymi mapami i książkami podróżniczymi. Przede wszystkim jednak jest to miejsce, gdzie dużo się dzieje: pokazy slajdów z wypraw, spotkania z podróżnikami, a także filmy, śpiewanki, koncerty i zajęcia dla dzieci.

Miejsce: Południk Zero, ul. Wilcza 25

Strona organizatora wydarzenia: http://www.poludnikzero.pl

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Navigator Festival 2014

28 lutego wystartuje Navigator Festival. Impreza potrwa do 2 marca. Trzy festiwalowe dni wypełnią...
Navigator Festival 2014