19 marca 2013

Odpraw się przez Facebooka

Odpraw się przez Facebooka

Fińskie linie lotnicze Finnair wpadły na pomysł, jak sprytnie wykorzystać społecznościowego giganta – wprowadziły nowy system, dzięki któremu ich pasażerowie mogą odprawić się przed lotem poprzez swoje konto Facebooku. Ale to nie wszystko – pasażerowie mogą również zobaczyć profile innych osób, które odprawiły się na dany lot, a po zakończeniu procedury udostępnić swoim znajomym informację o tym, dokąd lecą oraz o której, zgodnie z rozkładem, wylądują na lotnisku docelowym.

Aku Varamäki, menedżer ds. mediów społecznościowych w Finnair, podkreśla: „Chcemy wprowadzić pewną wartość dodaną do procesu odprawy dla tych pasażerów, którzy chcieliby zobaczyć z kim będą podróżować i którzy są otwarci na nowe znajomości”.

Pasażerowie, którzy chcą podróżować „incognito”, nie muszą się obawiać – nadal będą mogli korzystać z tradycyjnego sposobu odprawy.

W przyszłości Finnair planuje udostępnić tą usługę także na innych portalach społecznościowych.

Finnair nie jest pierwszą linią lotniczą na świecie, która wprowadziła tego typu innowację. Odprawę i wybór miejsca w samolocie poprzez Facebooka już w 2011 roku udostępniły Malaysia Airlines.

O autorze
Justyna Sekuła
Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też